Czy warto czyścić wtryski?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją

Dobry stan techniczny wtryskiwaczy zapewnia ich długą żywotność, wydajną pracę, a także komfort jazdy, dlatego też zdecydowanie warto czyścić wtryski dostępnymi metodami. Wraz z eksploatacją samochodu wtryskiwacze naturalnie się zużywają, ale to nie jedyny powód, przez który tracą odpowiednie parametry. Destrukcyjny wpływ na ich pracę mają bowiem zabrudzenia i różnego typu osady gromadzące się na elementach wtryskiwacza. Kiedy więc czyścić wtryskiwacze, aby nie dopuścić do ich uszkodzenia i awarii? Otóż w celach profilaktycznych można stosować ogólnodostępne preparaty, które wystarczy dolać do baku po zatankowaniu oleju napędowego. Jeśli natomiast mamy do czynienia z pierwszymi objawami zużywających się wtryskiwaczy, dobrze jest zweryfikować ich stan za pomocą profesjonalnej diagnostyki. Wówczas konieczna może okazać się regeneracja polegająca nie tylko na gruntownym czyszczeniu części, ale także na wymianie uszkodzonych i zużytych elementów. Chcąc długo cieszyć się całkowitą sprawnością wtrysków, należy także regularnie wymieniać filtr paliwa i co bardzo ważne, tankować wyłącznie olej napędowy o dobrych właściwościach.
Czyszczenie wtryskiwaczy – zabieg ostatniej szansy – Czyszczenie końcówek wtryskiwaczy
Jeśli z działaniami profilaktycznymi nie było nam po drodze, dobrze jest poddać wtryski czyszczeniu po około 150 tysiącach kilometrów, czyli wtedy, kiedy ich teoretyczna trwałość dobiega końca. Myjąc wtryskiwacze, z pewnością przedłużymy ich żywotność. Ponadto warto wiedzieć, że niekiedy wystarcza samo czyszczenie, aby problematyczne objawy zostały wyeliminowane. Najczęściej dotyczy to czyszczenia końcówek wtrysku, bo to właśnie one są najbardziej narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jeśli zaniedbany i zignorujemy problem brudnych wtryskiwaczy, mogą one doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia się części.
1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail. Test preparatu – TEC 2000 czy Liqui Moly wtryski?
Istnieje kilka sposobów czyszczenia wtrysków Common Rail, a jednym z nich jest właśnie użycie preparatów dostępnych w sklepach motoryzacyjnych. Najbardziej popularnymi są te marki TEC 2000 i Liqui Moly. W zależności od stopnia zabrudzenia wtrysków można je dolewać bezpośrednio do paliwa (oczywiście w odpowiedniej proporcji) albo w formie skoncentrowanej wprost do przewodów paliwowych. Takie preparaty są znacznie tańszą opcją cenową, dlatego warto z niej skorzystać.
2. Czyszczenie układu wtryskowego – jak je przeprowadzić? – Czyszczenie układu paliwowego Diesel opinie
Czyszczenie układu paliwowego, jak i samych wtryskiwaczy zostało wielokrotnie przetestowane przez właścicieli pojazdów z silnikiem Diesla. Opierając się na ich opiniach, można dojść do wniosku, że czyszczenie pozwoliło wyeliminować problemy z uruchamianiem samochodu oraz kopcenie z rury. Lepszy stan techniczny wtryskiwaczy przełożył się także na cichszą i równiejszą pracę jednostki napędowej. Tego typu detergenty oczywiście nie naprawią uszkodzonych wtryskiwaczy, jednakże ich zastosowanie pozwoli zapobiec eskalacji awarii, jak i kosztownej naprawie.

3. Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? – Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla Common Rail
Najskuteczniejszą formą czyszczenia wtrysków jest metoda ultradźwiękowa, którą stosują profesjonalne serwisy samochodowe. Do myjki dodaje się także odpowiednie preparaty myjące oraz odrdzewiające. Jednak zanim wtryskiwacze trafią na warsztat, można samodzielnie dbać o ich dobry stan techniczny. W tym celu warto stosować środki chemiczne dedykowane wtryskom, ale niezwykle ważne jest umiejętne użytkowanie pojazdu z silnikiem Diesla. Należy więc pamiętać o regularnym wymienianiu filtra paliwa, a także o tankowaniu sprawdzonego i dobrego jakościowo oleju napędowego.
Komentarze
Robert
Wystawiono 2 lata temu
Czyszczenie wtryskiwaczy może być korzystne, jeśli ich praca jest nieprawidłowa lub gdy zauważysz, że samochód zużywa znacznie więcej paliwa niż zazwyczaj. Czyszczenie wtryskiwaczy może pomóc w przywróceniu ich prawidłowej pracy i poprawie osiągów silnika. Istnieje kilka sposobów na skuteczne wyczyszczenie wtryskiwaczy, takich jak np. użycie specjalnego płynu do czyszczenia, czyszczenie mechaniczne, czyszczenie ultradźwiękowe czy też czyszczenie chemiczne. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, dlatego przed wyborem konkretnej metody należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami producenta wtryskiwaczy oraz upewnić się, że wybrana metoda jest odpowiednia do konkretnych warunków pracy wtryskiwaczy.
Czy ta opinia była pomocna?
Kapista78
Wystawiono 3 lata temu
Mi tam czyszczenie wtrysków im pomogło. Autko pracuje rewelacyjnie, skończyły się uciążliwe problemy.
Czy ta opinia była pomocna?
Dudek
Wystawiono 3 lata temu
Jak chcesz, żeby objawy usterki minęły to jasne, że warto. U mnie dymiło z wydechu i często silnik gasł na luzie. Ewidentnie wtryski potrzebowały porządnego czyszczenia.
Czy ta opinia była pomocna?
pioterek89
Wystawiono 3 lata temu
Zgadzam się przede wszystkim właśnie z tym, że warto czyścić te wtryski nieszczęsne. Gdyby nie czyszczenie, to już dawno moje byłyby nie do użytku.
Czy ta opinia była pomocna?
kryspin_9245#@
Wystawiono 3 lata temu
Potwierdzam, że warto czyścić wtryski, bo pozwoli to uniknąć wielu problemów.
Czy ta opinia była pomocna?