Kiedy czyścić wtryskiwacze?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Wtryskiwacze należy poddać czyszczeniu wtedy, gdy wykazują pierwsze typowe objawy zabrudzenia, m.in.: trudność w uruchomieniu auta, kopcenie z wydechu przy gazowaniu, gaśnięcie silnika na luzie, szarpanie i nierówna praca silnika. To najczęstsze symptomy informujące kierowców Diesli o zużytych i brudnych wtryskiwaczach.
Jednak zanim dojdzie do wystąpienia powyższych objawów, warto pamiętać o regularnej diagnostyce wtryskiwaczy, dzięki której w odpowiednim momencie dowiemy się o ich stanie technicznym.
Dlaczego trzeba czyścić wtryskiwacze w Dieslu? – opinie
Wtryskiwacze trzeba czyścić z jednego bardzo poważnego powodu – otóż, gdy są zabrudzone, nie mogą poprawnie dawkować paliwa. Niewłaściwe środowisko pracy powoduje z kolei znacznie szybsze zużywanie się wtrysków. Dlatego, jeśli chcemy długo cieszyć się pełną sprawnością wtrysków, powinniśmy dbać o ich dobry stan techniczny.
Według opinii doświadczonych mechaników, regularne czyszczenie wtrysków znacznie przedłuża ich żywotność. Ponadto wydajne wtryski zagwarantują nam komfortową jazdę poprzez równomierną pracę silnika.
1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – Diesel forum
Jednym ze sposobów czyszczenia wtrysków jest dolewanie do paliwa specjalnego dodatku do czyszczenia wtryskiwaczy. Dbałość o te podzespoły układu paliwowego warto zacząć właśnie od takiego czyszczenia. Na forach internetowych dla właścicieli Diesli często znajdziemy informacje o czyszczeniu wtrysków detergentami dostępnymi w sklepach motoryzacyjnych. Taka metoda jest dość popularna z uwagi na cenę preparatów i łatwość użycia. Kolejnym, najskuteczniejszym sposobem czyszczenia jest metoda termiczno-chemiczna, mająca zastosowanie w myjkach ultradźwiękowych. Taką usługę znajdziemy w profesjonalnych serwisach zajmujących się częściami układu wtryskowego.
2. Czyszczenie wtryskiwaczy w silniku Diesla – preparat do czyszczenia wtrysków
Najbardziej popularnymi produktami do czyszczenia wtryskiwaczy są preparaty firmy Liqui Moly. Kierowcy Diesli decydują się także na towar firm K2, TEC200, STP, czy Xeramic. Skład chemiczny powyższych preparatów pozwala na samodzielne przeprowadzenie czyszczenia. Jednak nie jest na tyle silny, aby skutecznie pozbyć się z powierzchni wtrysku wszystkich osadów. Warto natomiast profilaktycznie stosować tego typu środki chemiczne albo wspomagać się nimi w przypadku mycia wstępnego.
Komentarze
Adam
Wystawiono Rok temu
Wtryskiwacze powinny być czyste, aby działały prawidłowo. Zanieczyszczone lub zatkane wtryskiwacze mogą powodować problemy z silnikiem, takie jak nierówna praca, brak mocy, wzrost zużycia paliwa, skoki ciśnienia paliwowego i w końcu uszkodzenie wtryskiwaczy lub innych elementów silnika. Czyszczenie wtryskiwaczy powinno być wykonywane regularnie, zależnie od stopnia zanieczyszczenia, typu paliwa używanego oraz stylu jazdy. Zaleca się je czyścić co 30 000 km lub raz w roku, a przy większym obciążeniu wcześniej, w celu uniknięcia awarii. Czyszczenie wtryskiwaczy można wykonać zarówno ręcznie, jak i za pomocą specjalnych narzędzi.
Czy ta opinia była pomocna?