Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Co ile czyścic wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Co ile czyścic wtryski?
Co ile czyścic wtryski?

Właściciele pojazdów z silnikami wysokoprężnymi często zadają pytanie, kiedy czyścić wtryskiwacze, aby nie dopuścić do awarii – otóż na czyszczenie najlepiej zdecydować się w granicy 150 tys. km. przebiegu lub też w momencie wystąpienie pierwszych objawów zabrudzonych wtryskiwaczy. Do takich oznak zalicza się nierówna praca jednostki napędowej, dziwne drgania, nietypowe dźwięki spod maski, utrata osiągów i mocy, a także wzmożone dymienie z rury wydechowej. Na czyszczenie wtrysków niewątpliwie warto zdecydować się także wtedy, gdy mamy problem z uruchomieniem pojazdu lub gdy zaczyna on gasnąć na biegu jałowym. Dlaczego czystość wtryskiwaczy i ich dobry stan techniczny jest taki ważny? Ponieważ tylko wtedy są w stanie pracować w pełni wydajnie i równomiernie. A jak wiemy, odpowiednia dawka paliwa gwarantuje równą pracę silnika, który może zapewnić nam maksymalne parametry użytkowe samochodu.

Czyszczenie wtryskiwaczy – jak dbać o wtryski w dieslu? – Czy można samemu wyczyścić wtryski?

Żeby zapewnić wtryskiwaczom odpowiednie warunki pracy, koniecznie tankujmy dobrej jakości olej napędowy. Osady znacząco obniżają parametry wtrysków, dlatego tak ważne jest ich usuwanie z układu paliwowego. W tym celu zaleca się stosowanie środków do czyszczenia wtryskiwaczy w Dieslu, które w odpowiedniej proporcji należy dolać do zbiornika. Preparaty takie są popularne ze względu na to, że są tanie, łatwo dostępne i możne je stosować samemu. Bardzo ważna dla właściwości wtryskiwaczy jest też regularna wymiana olejów i filtrów paliwa. Należy jeszcze wspomnieć o konieczności diagnostyki w momencie wystąpienia oznak awarii. Zwlekanie z naprawą zwiększy poziom uszkodzeń wtrysków, a to z kolei przełoży się na pracę pozostałych, ważnych części samochodowych, jak turbosprężarka, filtr DPF czy silnik.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? – Jak często czyścić wtryskiwacze?

Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często?
Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często?

Sposób czyszczenia wtryskiwaczy zależy od stopnia ich zabrudzenia, więc im bardziej zanieczyszczone i zużyte wtryski, tym bardziej skoncentrowaną metodę należy zastosować. Lekkie osady rozpuścimy choćby za pomocą łatwo dostępnych środków do czyszczenia wtryskiwacze. Można je stosować także profilaktycznie, aby zapobiegać nadmiernemu osadzaniu się nagaru i brudu. Jednak wyeksploatowane wtryski, które były użytkowane przez długi czas, należy wyczyścić z wykorzystaniem metody termo-chemicznej lub ultradźwiękowej, ponieważ są najbardziej skuteczne. Powyższe opcje dobrze jest wykorzystać po około 150 tys. przejechanych kilometrów lub też w momencie wystąpienia symptomów usterki wtryskiwaczy.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy - zabieg ostatniej szansy – Czy czyszczenie wtrysków działa?

Czyszczenie wtryskiwaczy jest jak najbardziej skuteczne, tylko trzeba być świadomym, że nie przywróci sprawności maksymalnie wyeksploatowanym czy uszkodzonym częściom. Decydując się na czyszczenie wtrysków, warto wybrać profesjonalne metody, aby szybko zażegnać problem. Do takich należy serwisowe mycie wtrysków za pomocą ultradźwięków, czy też mycie termiczno-chemiczne. Obydwie opcje opierają się na wykorzystaniu specjalistycznych środków chemicznych przeznaczonych do wtryskiwaczy Diesla. Efekty takiego czyszczenia są potwierdzone testami i wydrukiem parametrów wtryskiwaczy w czasie pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Norek

Wystawiono 3 lata temu

Częstotliwość czyszczenia wtryskiwaczy zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj paliwa używanego do zasilania silnika, styl jazdy kierowcy, warunki eksploatacyjne oraz stan silnika. Zaleca się, aby sprawdzać stan wtryskiwaczy co najmniej raz w roku i ewentualnie je czyścić, jeśli to konieczne. Niektóre objawy, które mogą wskazywać na potrzebę czyszczenia wtryskiwaczy, to: Spadek mocy silnika Zwiększone spalanie paliwa Trudności z uruchamianiem silnika Dymienie silnika Jeśli występują te lub podobne objawy, warto skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem, który oceni stan wtryskiwaczy i zaleci odpowiednie działanie. Czyszczenie wtryskiwaczy może być przeprowadzane na różne sposoby, takie jak czyszczenie manualne, ultradźwiękowe lub chemiczne. Ważne jest, aby przeprowadzać tę czynność zgodnie z zaleceniami producenta silnika lub zakładu regeneracji wtryskiwaczy, aby uniknąć uszkodzenia lub nieprawidłowego działania układu zasilania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki
end zostawnumertelefonu/popup