Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja naprawa wtryskiwaczy Common Rail Bosch

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA od 190 zł
DOSTĘPNOŚĆ dostępny
WYSYŁKA 1 dzień roboczy*
GWARANCJA 24 miesiące

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Budowa, działanie, usterki, diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail

Regeneracja, naprawa wtryskiwaczy Common Rail przynosi dużo korzyści, patrząc nie tylko na cenę nowego wtryskiwacza Boscha. ASO Bosch Service – Pawlik jest autoryzowanym serwisem firmy Bosch. Od ponad 25 lat specjalizujemy się w naprawach układów aparatury wtryskowej silnika diesla, szczególnie Common Rail. Początkowo naprawa wtryskiwacza polegała na wymianie samej końcówki wtrysku, obecnie wykonuje się kompletną regenerację wtryskiwaczy Common Rail, która polega na wymianie wszystkich elementów (części) wtryskiwacza elektromagnetycznego pracujących do ciśnienia 1800 barów (CRI 1.0 – 2.0 ; CRIN 1-3). Czyli istnieje możliwość naprawy regulacji prawie każdego wtryskiwacza Common Rail Bosch. Dodatkowo dzięki bardzo rygorystycznym warunkom, jakim musimy sprostać podczas regeneracji wtryskiwaczy, wtryskiwacz działa długo i niezawodnie, a co za tym idzie silnik ma odpowiednią moc, mniejsze zużycie paliwa i lepszą kulturę pracy. W naszej pracowni regeneracji wtryskiwaczy i pomp Common Rail znajdują się odpowiednie specjalistyczne narzędzia opracowane przez firmę Bosch do samochodów osobowych, ciężarowych i innych spełniające najwyższe wymagania (np. czujniki zegarowe z dokładnością do 1/1000 mm, cyfrowe klucze dynamometryczne, adaptery pomiarowe i kalibracyjne, sterownik skoku kulki zaworu, oprogramowanie firmy Bosch, podkładki regulacyjne od 2 - 10µm umożliwiające precyzyjne wyregulowanie wtryskiwacza Common Rail).

Naprawa, regeneracja wtryskiwaczy Common Rail wymaga ścisłego przestrzegania procedur, kroków podczas weryfikacji wtryskiwaczy:

Elektryczny pomiar skoku kulki zaworu - daje nam ten pomiar szybką wstępna ocenę wtryskiwacza. Jeżeli wartość pomiarowa odbiega od normy wtryskiwacz jest na pewno uszkodzony i nie ma koniczności przeprowadzania dalszych testów części hydraulicznej wtryskiwacza na stole probierczym).
Dalsza naprawa regeneracja polega na rozebraniu wtryskiwacza i czyszczeniu elementów w myjkach ultradźwiękowych, a następnie poddaniu go gruntownej weryfikacji na mikroskopach cyfrowych. Natomiast jeśli wartość skoku zaworu jest prawidłowa, należy przeprowadzić badanie na stole probierczym EPS 200A lub EPS 708 firmy Bosch, które znajdują się na wyposażeniu naszej pracowni.
Podczas pełnej regeneracji wtryskiwacza stosujemy komputerowe oprogramowanie firmy Bosch. Program automatycznie oblicza jaką podkładkę regulacyjną należy zastosować w danym kroku kalibracji wtryskiwacza Common Rail. Klucz dynamometryczny w technologii III fazy regeneracji połączony jest bezpośrednio z komputerem i dzięki specjalnemu oprogramowaniu nie wymaga żmudnego ręcznego ustawiania momentu i kąta obrotu klucza. Moment i kąt dokręcania wtryskiwacza w czasie naprawy jest pobierany bezpośrednio po wprowadzeniu numeru wtryskiwacza z bazy danych komputera.
Czystość i niemal sterylne warunki to podstawa przy naprawach regeneracji wtryskiwaczy i pomp Common Rail w naszej pracowni. Nawet najdrobniejsze mikroskopijne cząsteczki mogą być przyczyną zakłóceń w prawidłowym funkcjonowaniu wtryskiwacza.
Po zakończeniu naprawy wtryskiwacza konieczna jest szczegółowa kontrola wszystkich parametrów i dawek wtryskiwanego paliwa na stole probierczym Bosch. Po regeneracji i sprawdzeniu wtryskiwaczy automatycznie generowany jest protokół ze stołu probierczego, co świadczy, że osiągnięte zostały parametry fabrycznie nowego wtryskiwacza jest to zarazem gwarancja na wykonaną usługę regeneracji wtryskiwacza.

Wtryskiwacze Common Rail dzielimy na dwa rodzaje: piezoelektryczne i elektromagnetyczne. Od kilku lat z powodzeniem naprawiamy wtryskiwacze piezo, dlatego też nie uznaje się ich za nienaprawialne. Można je regenerować z taką samą skutecznością, jak elektromagnetyczne. Główna różnicą między wtryskiwaczem z cewka elektromagnetyczną a wtryskiwaczem piezoelektrycznym jest całkowite oddzielenie elementu sterującego (piezo) od ruchu iglicy końcówki wtryskiwacza. Element piezo-kryształu oraz servo-mechanizm daje możliwość uzyskania wtrysku wielofazowego oraz osiągnięcie bardziej precyzyjnych dawek i odstępu miedzy nimi w poszczególnych fazach wtrysku. Wtryskiwacz piezoelektryczny ma możliwość uzyskania bardzo małych dawek wstępnych i dotrysku.



Wtryskiwacz Common Rail piezoelektryczny Bosch:






Wtryskiwacze elektromagnetyczne Common Rail Bosch CRI2 CRIN3 CRIN 4 (MAN, IVECO):





Wtryskiwacze są elementami wykonawczymi całego układu CR, które wysterowane są na podstawie odczytów sygnałów z czujników przez sterownik (moduł sterujący) silnika. Wtryskiwacz pełni rolę regulacyjną początku wtrysku i dawki wtrysku. Wtryski Common Rail mają zastosowanie w silnikach diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Głównymi częściami składowymi wtryskiwacza są trzy elementy:

- Rozpylacz – naprawa uszkodzonego rozpylacza polega w CR na jego wymianie na nowy;
- Hydrauliczny układ wspomagający;
- Cewki (elektromagnetycznego zaworu) nie ma możliwość regeneracji naprawy cewki uszkodzona podlega wymianie na nową.



Elementy części wtryskiwacza Common Rail Bosch (MAN):






Cewka wtryskiwacza Common Rail Bosch samochodu osobowego BMW E 38 (po lewej), cewka samochodu ciężarowego (MAN TGA, TGX, TGL, TGS, TG, D20):






Rozpylacz (końcówka wtrysku) Common Rail Bosch nowa i dla przykładu uszkodzona w wyniku przegrzania:






Zespół zaworu (gniazdo z trzpieniem) wtryskiwacza Common Rail Bosch:






Złożony zawór wtryskiwacza (gniazdo z trzpieniem), po lewej widać uszkodzenie uszczelki, pierścienia uszczelniającego wtryskiwacza Common Rail Bosch. Dodatkowo widać zmianę koloru elementów, co świadczy o zanieczyszczeniach w paliwie:






Działanie wtryskiwacza elektromagnetycznego Common Rail można scharakteryzować w kilku krokach jego działania:

1. Siły wysokiego ciśnienia działające na wtryskiwacz w czasie jego zamknięcia (zaburzenie tej równowagi może skutkować podciekaniem iglicy rozpylacza, co może powodować przybywanie oleju w silniku. Wtryskiwacz kwalifikuje się do weryfikacji na mikroskopach cyfrowych, po czym gruntownej regeneracji naprawie jego elementów).
2. Dawka pilotażowa – pierwszy krok otwarcia wtryskiwacza (brak lub nieprawidłowa dawka pilotażowa powoduje bardzo często tzw. stukanie silnika, klekot, czyli spalanie stukowe detonacyjne. Jeżeli wszystkie elementy wtryskiwacza są sprawne, naprawa w tym przypadku polega na regulacji poszczególnych dawek. Regulację najlepiej wykonać w trzeciej fazie regeneracji wtryskiwaczy Common Rail; daje to gwarancję osiągnięcia wzorcowych parametrów wtrysku). Jako nieliczni w Polsce Bosch Service Pawlik posiada tę najbardziej zawansowaną technologię w pracowni regeneracji wtryskiwaczy CR.
3. Dawka główna – wtryskiwacz jest w stanie otwartym (bardzo ważna dawka wpływająca na moc dymienie silnika na biało, niebiesko i czarno); regeneracja naprawa wtryskiwaczy w tym przypadku polega na weryfikacji i wymianie uszkodzonych elementów oraz regulacji poszczególnych dawek.
4. Zakończenie wtrysku paliwa – w tym momencie wtryskiwacz się zamyka kończy się cały jeden cykl pracy wtryskiwacza.

Wtryskiwacz zasilany jest bezpośrednio z zasobnika (szyny Common Rail) przez przewód wysokiego ciśnienia. Paliwo kanałem płynie do rozpylacza (końcówki wtrysku CR). Później paliwo przepływa przez dławik, który znajduje się pod zaworem sterującym wtryskiwacza. Komora zaworu jest połączona przez dławik odpływu paliwa z kanałem odpływu przelewu wtryskiwacza. Zamknięcie dławika przelewu powoduje, że siła naciskająca na tłok zaworu sterującego wtryskiwacza jest mniejsza od przeciwnie działającej siły docisku iglicy końcówki wtrysku. Powoduje to dociskanie iglicy rozpylacza do gniazda, zamyka się kanał wysokiego ciśnienia. Komora zaworu jest wypełniona paliwem pod wysokim ciśnieniem; wtryskiwacz nie może wtrysnąć paliwa do komory spalania silnika.






A - wtryskiwacz zamknięty
B - wtryskiwacz otwarty
1. - wylot przelewu paliwa
2. - styki elektryczne
3. - cewka elektromagnesu
4. – króciec dopływu paliwa wysokiego ciśnienia z zasobnika (szyny Common Rail)
5. - kulka zaworu głównego
6. - dławik odpływowy paliwa
7. - dławik dopływu paliwa
8. - komora zaworu głównego
9. - trzpień sterujący zaworu
10. - kanał dostarczający paliwo do końcówki wtrysku
11. – końcówka wtryskiwacza



Podanie napięcia na cewkę powoduje otwarcie wtryskiwacza. Dzięki sile elektromagnetycznej sprężyna górna tłoczka zostaje ściśnięta. Tłok i kula zaworu podnoszą się, co powoduje otwarcie dławika przelewu. Prąd przyciągania cewki jest optymalizowany do wartości, która pozwoli na ciągłe otwarcie zaworu. Otwarcie dławika odpływu powoduje, że spada ciśnienie paliwa działające na tłoczek zaworu. Przez działanie dławika odpływu bardzo utrudnione jest zrównoważenie ciśnień. Uniesienie iglicy rozpylacza powstaje, kiedy ciśnienie jest wyższe w komorze rozpylacza, a niższe w komorze sterującej. Paliwo trafia do cylindra silnika. Ten sposób wysterowania wtryskiwacza jest nazywany wspomaganym. Wtryskiwacze Common Rail Bosch różnią się miedzy sobą budową, a co za tym idzie, zastosowaniem.



Przykłady różnej budowy wtryskiwaczy Common Rail Bosch (dla porównania pierwszy wtryskiwacz od lewej strony to Common Rail Delphi Ford Modeno, Transit TDCI 2,0 2,4 MK3):





Do naprawy regeneracji wtryskiwaczy z racji różnej budowy potrzebne są bardzo specjalistyczne narzędzia, adaptery dedykowane do konkretnych typów wtryskiwaczy. Jako Autoryzowana Stacja Obsługi Bosch Service jesteśmy w posiadaniu wszystkich narzędzi i urządzeń do regeneracji wtryskiwaczy i pomp Common Rail Bosch. Wszystkie elementy wtryskiwaczy po rozbiórce i weryfikacji poddane są myciu w myjkach ultradźwiękowych w temp. 80º. Myjki dodatkowo posiadają zabezpieczenie przed kawitacją.



Kompletny zestaw narzędzi jaki stosujemy w naszej pracowni w trzeciej fazie regeneracji wtryskiwaczy Common Rail:






Stanowisko do naprawy regeneracji wtryskiwaczy Common Rail Bosch w III etapie regeneracji wtryskiwaczy, obecnie najnowsza i najbardziej zaawansowana technologia kalibracji wtryskiwaczy Common Rail stworzona przez firmę Bosch. Pomiar skoku kulki zaworu wtryskiwacza MAN:






Wtryskiwacze I, II i III generacji można poddać w naszej pracowni profesjonalnej regeneracji, naprawie stosując w zależności od uszkodzeń poszczególne fazy regeneracji wtryskiwaczy, a szczególnie ciekawa i najbardziej zaawansowana jest trzecia faza regeneracji wtryskiwaczy Common Rail opracowana przez firmę Bosch i wdrożona od początku jej powstania w Bosch Service – Pawlik. Dokładność pomiarów sięga jednego mikrona. Technologia ta jest niezbędna przy naprawie, kiedy uszkodzeniu uległo gniazdo i trzpień zaworu wtryskiwacza.



Klucze dynamometryczne stosowane przy naprawie regeneracji wtryskiwaczy Common Rail Bosch w naszej pracowni, bez których prawidłowa regeneracja wtryskiwaczy nie byłaby w ogóle możliwa:






Podkładki regulacyjne wtryskiwaczy Common Rail Bosch stopniowane co mikron:






Imadło do demontażu montażu nakrętki końcówki wtrysku we wtryskiwaczach Common Rail Bosch, Delphi, Denso, Siemens:






Elektromagnetyczny wtryskiwacz oznaczony CRI 2,1 jest montowany w samochodach Opel, Fiat JTD 1.9 1.3 2.4, BMW, Mercedes Benz 2.2 2.7, Kia CRD 2.0 2.5, Hyundai, Honda, Toyota D4D 1.4, gdzie stosowany jest system Common Rail I i II generacji. Posiada on swoja klasyfikację (przyporządkowany do odpowiedniego układu) kodem lub zgodnie IMA kodem. Podczas naprawy regeneracji wtryskiwaczy na urządzeniu EPS 708 możliwe jest nadanie nowego kodu IMA.



EPS 708 firmy Bosch urządzenie do testów sprawdzenia wtryskiwaczy i pomp Common Rail:








EPS 200A Bosch do sprawdzenia wtryskiwaczy Common Rail:






W naszej pracowni naprawy wtryskiwaczy oprócz urządzeń EPS 708 i EPS 200A Bosch posiadamy testery, takie jak CRU2 firmy Zapp do sprawdzenia i czyszczenia termiczno-chemicznego wtryskiwaczy Denso, Siemens piezoelektrycznych i elektromagnetycznych. Z urządzenia po sprawdzeniu wtryskiwacza generowane są protokoły z wszystkimi dawkami wtryskiwacza. Zastosowanie tych wszystkich urządzeń pozwala nam wykonać regenerację wielu wtryskiwaczy w ciągu JEDNEGO DNIA, a zastosowanie przy tym tylko oryginalnych części Bosch Delphi pozwala udzielić ROCZNEJ GWARANCJI bez jakichkolwiek ograniczeń w przebiegu kilometrów.



Warto zobaczyć, jak taka regeneracja odbywa się w praktyce w naszej pracowni:






Urządzenie CRU2 firmy ZAPP do sprawdzania i czyszczenia termiczno-chemicznego wtryskiwaczy Common Rail Bosch, Delphi, Denso, Siemens także piezo:






Wtryskiwacz CRI 1,0 montowany w układzie I generacji CR występuje w takich samochodach, jak Mercedes Benz Sprinter CDI, Mazda, Citroen HDI, Peugeot Partner 1,6 2,0, Chrysler CRDi, Renault Laguna II 1.9 2.2 DCI, Nissan nie musi być klasyfikowany kodem IMA.
Wtryskiwacz CRI 2,0 w drugiej generacji Common Rail w samochodach Alfa Romeo JTD 1,9 2,4, Fiat, Opel 1.9, Peugeot, Citroen HDI posiada IMA kody, które przy naprawie wtrysku można wygenerować.
W trzeciej generacji CR wtryskiwacz CRI 2,0 zobaczyć go można w autach marki Audi, VW tdi, Mercedes-Benz Vito, Nissan, BMW, Renault podczas sprawdzenia, regeneracji na stole probierczym Bosch nadanie nowego kodu IMA jest do wykonania. Wtryskiwacze te mogą wykonać od trzech do pięciu dawek wtrysku.

Wszystkie te wtryskiwacze mogą mieć zastosowanie w samochodach osobowych i dostawczych w silnikach:
- samochodów osobowych z silnikami TDCI, CDI, HDI, DCI, TDI, JTD, CDTi, i-CTDi, CTDi, MultiJet, CRDi, D-4D, CiTD, CRD, DI-D itd.
- samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych, pojazdów użytkowych, ciągników i innych Renault Premium DCI, Midlum, Magnum, Master, Mascott, Kamaz, Iveco Deily, EuroCargo, Man TGA, TGX, TGL, TGS, TG, D20, DAF, Lublin, Autosan, Fiat Ducato itd.

Bardzo ważnym elementem wtryskiwacza ulegającym bardzo często uszkodzeniu, a który przy regeneracji wtryskiwacza podlega wymianie jest końcówka wtrysku. Rozpylacz ma duży wpływ na wartość poszczególnych dawek paliwa, kształtu strumienia, szczelność w komorze spalania.
Rozróżniamy dwa rodzaje końcówek wtryskiwaczy elektromagnetycznych CR:

- końcówki wtryskiwaczy ze studzienką,
- końcówki wtryskiwaczy z gniazdem.



Końcówka wtryskiwacza (rozpylacz) Common Rail Bosch w przekroju:






Dawka wtrysku, kształt komory spalania, zawirowania powietrza w cylindrze silnika maja decydujący wpływ na konstrukcję rozpylacza, czyli ilość i wielkość otworków, miejsca ich rozmieszczenia, które są usytuowane z boku stożka korpusu rozpylacza. Kanaliki otworków końcówek wtrysków wykonane są w technologii hydroerozyjnej, mają zaokrąglone krawędzie, co wpływa na wolniejsze zużywanie, ponieważ w paliwie występują ciała stałe mogące działać jak element ścierny. Ciała obce, opiłki metalu bardzo często pojawiają się z łuszczących się elementów pompy wtryskowej (wysokiego ciśnienia) Niekorzystnym czynnikiem wpływającym dodatkowo na uszkodzenie końcówki wtrysku, a badanym podczas naprawy wtryskiwaczy jest jej przegrzanie mogące spowodować zmiany, zniekształcenia otworków rozpylacza.



Podczas regeneracji wtryskiwaczy Common Rail zwracamy szczególna uwagę na stronę elektryczną wtryskiwacza. Badaniom podlega przy naprawie wtryskiwacza cewka. Rezystancja cewki elektromagnetycznej powinna wynosić od 0,2 – 0,3 Ω , indukcyjność wtryskiwacza elektromagnetycznego około 300 µH, między korpusem a stykami elektrycznymi wtryskiwacza powinna być nieskończenie duża powyżej 20 MΩ.
Napięcie wysterowania wtryskiwaczy elektromagnetycznych w układach Common Rail Bosch pierwszej generacji wynosi 70 – 80 V, natomiast w drugiej generacji 60 – 70 V.

Odległość nie ma dla nas znaczenia!

Jeżeli jesteś ze Szczecina, nie możesz znaleźć usługi regeneracji wtryskiwaczy, zadzwoń, chętnie pomożemy. A może w twoim mieście Gdańsk naprawa wtryskiwaczy Common Rail zajmuje dużo czasu; mamy dla Ciebie rozwiązanie. Dużo naszych klientów pochodzi z miasta Białystok, wysyłka wtryskiwaczy do naprawy nie jest dla nich problemem. Warto zapytać jak regeneracja wtryskiwaczy Bosch wygląda w okolicach Olsztyna. Czyszczenie wtrysków bardzo dobrze się sprawdza i trwa krótko. jak wyślesz z Gorzowa Wielkopolskiego. Mamy ofertę naprawy także dla uszkodzonych wtrysków w mieście Poznań. Punkty naprawy wtryskiwaczy znajdują się w Bosch Service Łódź. Czy sprzedaż wtrysków do naprawy ma Wrocław, jeżeli oferta jest nie zadawalająca, warto nas o tym powiadomić, postaramy się pomóc w tej kwestii. Do Radomia z Podkarpacia jest wyjątkowo blisko problem z wtryskiem pojawił się niespodziewanie zobacz co możemy z tym zrobić. Nasze lawety docierają gdzie Lublin jest w zasięgu ręki sprawdź, czy naprawa wtryskiwaczy jest konieczna. Jadąc pod Rzeszów, silnik z Common Rail nie działa prawidłowo, po drodze możesz regenerować u nas wtryskiwacze. Katowice skupiają wiele koło siebie małych miejscowości; nie możesz się zdecydować, gdzie naprawić wtryskiwacze czy zregenerować, wystarczy do nas napisać. Warszawa to największa aglomeracja, a często się zdarza, że naprawa wtryskiwaczy jest mało dostępna, są takie opinie. Mielec dostarcza do naszej pracowni regeneracji naprawy wtryskiwaczy dużo wtrysków do samochodów ciężarowych. Nowy Sącz to górzyste tereny, gdzie wtryskiwacze i sprawny samochód to podstawa! Wysyłka wtryskiwaczy do regeneracji nie sprawi na pewno problemu.



Oceń: / Aktualna ocena: 4.60
Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki

Polecane Produkty

Zobacz wszystkie
end zostawnumertelefonu/popup