ZATARTA POMPA WYSOKIEGO CIŚNIENIA
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail | |
Cena | Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Zatarta pompa wysokiego ciśnienia to poważny problem, który może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem. Pompa wysokiego ciśnienia jest elementem, który odpowiada za dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy z dużym ciśnieniem, co zapewnia właściwe działanie silnika. Pompa wysokiego ciśnienia odpowiada za tłoczenie paliwa do wtryskiwaczy pod ogromnym ciśnieniem, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa i dynamiczną jazdę. Jest ona kluczowym elementem łańcucha systemu Common Rail. Niestety, często zdarza się, że ulega ona awarii. Powodem zatarcia się pompy jest zazwyczaj zanieczyszczenie paliwem słabej jakości. Ponadto, gdy do pompy nie trafia paliwo o wystarczająco wysokim ciśnieniu, może to powodować, że pompa przy zwiększonym zapotrzebowaniu na paliwo będzie pracowała na sucho. Prowadzi to do zatarcia pompy i przedostawania się opiłków metalu do reszty układu. Zdarza się także, że ten problem powstaje w wyniku oszczędności przy usuwaniu innej, pomniejszej awarii układu paliwowego. Usterka pompy jest poważną kwestią. Łuszcząca się pompa wysokiego ciśnienia może prowadzić uszkodzeń wtryskiwaczy, a w efekcie także do stopniowego zniszczenia całego układu wtryskowego. Jak więc rozpoznać tę usterkę i co możemy z tym zrobić?
Zatarta pompa wtryskowa – objawy i zalecenia
Jednym z typowych objawów tego typu usterki jest głośna praca pompy wysokiego ciśnienia. Wielu kierowców zna doskonale to charakterystyczne cykanie pompy wysokiego ciśnienia, które potrafi spędzać sen z powiek. Gdy je usłyszymy, powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. Doradza się najpierw sprawdzenie w specjalistycznym warsztacie, czy rzeczywiście winę za nieprawidłową pracę układu paliwowego ponosi wadliwa pompa wysokiego ciśnienia. Może to pozwolić zaoszczędzić kilka tysięcy złotych wydanych na nową część. Dobrym sposobem jest także regeneracja uszkodzonej pompy, która polega na demontażu części składowych i ich dokładnym umyciu w myjce ultradźwiękowej. Oprócz tego można też stosować środki poprawiające właściwości smarne paliwa i chroniące elementy układu wtryskowego, aby zapobiec awarii zawczasu.
Komentarze
Darek
Wystawiono Rok temu
Objawy uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia są podobne do objawów uszkodzenia pompy wtryskowej, w tym trudny rozruch silnika, wysokie obroty na biegu jałowym, szarpanie silnika, brak mocy, kopcenie na biało lub czarno, trudności z odpalaniem i auto, które w ogóle nie odpala. Dodatkowo, objawy uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia obejmują również nierównomierną pracę silnika, wykonywanie pracy na wyższych obrotach, obniżoną sprawność silnika oraz zwiększone zużycie paliwa.
Czy ta opinia była pomocna?