Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

UJAWNIAMY JAK DZIAŁA WTRYSKIWACZ

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Działanie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz otrzymuje sygnał elektryczny z układu sterującego, który powoduje otwarcie zaworu iglicowego wtryskiwacza, pozwalając na wtrysk paliwa pod wysokim ciśnieniem. Paliwo jest wtryskiwane do komory spalania, gdzie w kontakcie z powietrzem następuje jego spalanie. Wtryskiwacze są bardzo precyzyjne, umożliwiając dokładną kontrolę ilości wtryskiwanego paliwa, co przekłada się na wydajność, moc i emisję spalin silnika. Warto wiedzieć, że wtryskiwacz jest elementem układu wtrysku paliwa w silnikach spalinowych. Jego głównym zadaniem jest wstrzykiwanie precyzyjnej dawki paliwa do komory spalania w określonym momencie.

Ujawniamy jak działa wtryskiwacz
Ujawniamy jak działa wtryskiwacz

1. Jak wygląda struktura wtrysku

Widzimy w tym miejscu, że niełatwo będzie rozważyć tą sprawę, ponieważ ma dwojakie znaczenie. To z tego powodu, że jak chodzi o wtryskiwacz benzyny, budowa jego będzie się w pewnym stopniu różniła od tych zasilanych przez olej napędowy. Wszystko to wydaje się sensowne i choć nie do końca spójne, ale w takim razie pozostaje zagadnienie ich działania. Zanim do tego przejdziemy zastanówmy się nad tym, jaka jest budowa wtryskiwacza, ponieważ to ona w efekcie determinuje nam jego działanie. Tak naprawdę w przypadku wtryskiwaczy diesla wyróżniamy w jego składzie takie elementy, jak kulka zaworu, sprężyny, konieczne dla właściwego przepływu dwie komory o różnych zadaniach, złącze przelewu i dopływu paliwa, tłoczek, a także niezmiernie istotne części elektromagnesu jak cewka i kotwica. Nie możemy też pominąć igły rozpylacza i kanalika wtryskowego, czyli jego ostatnich elementów. Generalnie, o jakim elemencie nie byłaby mowa, budowa wtryskiwacza benzynowego i opisanego wyżej diesla jest niesłychanie wręcz skomplikowana, bo w jej skład wchodzi ogromna ilość elementów i licznych podzespołów. Jednak taka właśnie precyzyjna konstrukcja umożliwia mu pełnienie odpowiedzialnych i bardzo skrupulatnych funkcji. Nawet taka skromna i nienachalna budowa i zasada działania wtryskiwacza jednosprężynowego, będzie miała ujście i znaczenie w funkcjonowaniu całego systemu, ale i każda inna jego część może posiadać równie odpowiedzialne role.

Jak wygląda struktura wtrysku
Jak wygląda struktura wtrysku


Czym zajmuje się wtryskiwacz

Co zatem robi ten szalenie zaawansowany w swej architekturze podzespół, o którym dwoimy się i troimy, by opowiedzieć wam jak najlepiej, najwięcej, ale przede wszystkim i najciekawiej. Otóż jak chodzi o wtryskiwacz, zasada działania polega na niczym innym i tu uwaga, bo obedrzemy go ze wszelkich sekretów i ujawnimy jego wszystkie najbardziej mroczne tajemnice. Myślicie sobie zapewne cóż takiego ten niewinny, ale bogato uzbrojony element przewinił. Jego przewodnim zadaniem jest niezachwiana współpraca ze wszystkimi elementami układu, co ma skutkować bezpośrednim wtryskiem paliwa do silnika pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Sprawność działania wtrysku paliwa, nie jest zależna jedynie od naszego omawianego podzespołu. Na efekty działań ma wpływ wiele czynników, a podstawowym jest zanieczyszczenia paliwa przepływającego przez części mechanizmu. W ten sposób zauważamy, że to jak działa wtryskiwacz w dieslu, jest również zależne od czystości paliwa. Niestety wpływ zanieczyszczeń bardzo często powoduje korozje tych elementów wtryskowych, co w efekcie wpływa na zmniejszone osiągi silnika. Ogólnie jednak wygląda to w ten sposób, że wtryskiwacz pracuje w układzie Common Rail, a mechanizm ten przy współpracy wszystkich podzespołów spełnia zadanie, jakim jest bezpośredni wtrysk paliwa do silnika. Z tego powodu można uznać, że jest to układ zasilania o wysokiej precyzyjności. Paliwo do niego trafia ze zbiornika, gdzie następnie jest odpowiednio tłoczone przez pompę, przewodami trafia w końcu na tak zwaną listwę, bądź jak kto woli, potocznie mówiąc szynę Common Rail, gdzie odbywa się regulacja wtrysku paliwa, oczywiście przy pomocy szeregu podzespołów czuwających nad poprawną pracą systemu. Na omawianej listwie znajdują się właśnie nasze przewodnie elementy, które dzięki wysokiemu ciśnieniu, jakie panuje w tej części układu, paliwo zostaje tłoczone z pełną precyzją i pod bardzo wysokim ciśnieniem bezpośrednio do silnika. Właśnie to jest możliwe tylko i wyłącznie za sprawą wzajemnej i niepodważalnie ważnej współpracy wszystkich elementów, chociaż prawidłowo widzimy, że wtryskiwacz jest w tym wypadku i nie bez przyczyny swego rodzaju wisienką na torcie. To właśnie za sprawą pełnionej funkcji, która jak się okazało jest niepodważalnie istotna i zasadna dla zapewnienia stałego wtrysku paliwa do silnika, czyli najważniejszej części w całym samochodzie.

Czym zajmuje się wtryskiwacz
Czym zajmuje się wtryskiwacz
Udostępnij wpis

Komentarze

Igi

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacz to urządzenie, którego głównym zadaniem jest wprowadzanie paliwa do silnika. Składa się z cewki elektromagnetycznej, która po podaniu napięcia elektrycznego generuje pole magnetyczne, przez co dochodzi do przesunięcia ruchomego elementu wtryskiwacza (nazywanego iglicą) i uwolnienie paliwa. W zależności od potrzeb silnika, wtryskiwacz może wprowadzać paliwo w postaci ciągłej lub przerywanej (w postaci kropli).

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki
end zostawnumertelefonu/popup