O czym pamiętać po regeneracji lub wymianie wtryskiwaczy? - to ważne
Po każdej regeneracji bądź wymianie wtryskiwaczy konieczne jest ponowne ich zakodowanie, czyli wyrównanie dawki wtrysku paliwa. Jest to etap niezbędny, który wpływa na równomierną i wydajną pracę całego układu wtryskowego. Warto pamiętać także o kilku pozostałych, jednak równie istotnych kwestiach, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika oraz uniknąć przedwczesnej awarii wtryskiwaczy.
Pierwsza z nich to stosowanie właściwego paliwa. Wtryski są bardzo wrażliwe na jakość używanego oleju napędowego. Dlatego należy tankować wyłącznie na sprawdzonych stacjach i unikać paliwa z licznymi zanieczyszczeniami.
Druga kwestia to regularna wymiana filtra paliwa. Filtr ma za zadanie wychwytywać wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować uszkodzenie wtryskiwaczy. Należy go wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta.
Trzecia kwestia to prawidłowa eksploatacja pojazdu. Należy unikać gwałtownego obciążania silnika, przyspieszania, hamowania czy jazdy na zbyt niskich lub wysokich obrotach. Czynności te mogą powodować szybsze zużycie wtryskiwaczy.
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
Co najbardziej niszczy wtryski w samochodzie?
Wtryskiwacze paliwa najmocniej psuje kiepskiej jakości paliwo, zawierające liczne zanieczyszczenia. Ponadto wszelkie osady, które trafiają do układu paliwowego także niekorzystnie wpływają na stan techniczny wtryskiwaczy w silniku. Niezmiernie istotna jest regularna wymiana filtra paliwa, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia.
Samodzielne naprawy wykonywane przez amatorskich mechaników, bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu, często także prowadzą do awarii wtrysków, ponieważ są one przeprowadzane niezgodnie ze sztuką.
Problem z wtryskiwaczami paliwa
Uszkodzone wtryskiwacze to problem, który poważnie wpłynąć na wydajność i działanie silnika pojazdu. Wtryski pełnią niezaprzeczalnie kluczową funkcję w każdym samochodzie. To one decydują ile i kiedy paliwo trafi do silnika. Dlatego też ich poprawne działanie jest niezbędne. Niemniej jednak, z upływem czasu wtryskiwacze mogą ulec zużyciu bądź uszkodzeniu. W takiej sytuacji mamy do wyboru trzy opcje, czyszczenie, regenerację wtryskiwaczy lub ich wymianę.
W większości awarii tych podzespołów wystarcza sama regeneracja, tym bardziej że naprawione wtryski są równie trwałe, jak te fabrycznie nowe elementy.
Wymiana wtryskiwaczy na nowe jest o wiele kosztowniejszą opcją, jednak zapewnia 100% gwarancji, że wtryski paliwa będą działać nienagannie.
Jak się zachować podczas awarii systemu wtrysku?
W przypadku wystąpienia awarii systemu wtrysku należy przeprowadzić profesjonalną diagnostykę. W serwisie samochodowym mechanicy zdiagnozują przyczynę awarii i zalecą odpowiednie kroki naprawcze. Awaria systemu wtrysku to poważna usterka, która może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika, dlatego nigdy nie należy zwlekać. Odpowiednio wcześnie usunięta usterka zapobiegnie wystąpieniu kolejnych awarii, a także pozwoli uniknąć wysokich kosztów późniejszych napraw.
Komentarze