Końcówki wtryskiwaczy 1.9 TDI
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Końcówka wtryskiwacza to fragment odpowiedzialny za rozpylanie paliwa do komory spalania. Elementy te są dość wrażliwe na wszelkie zabrudzenia zalegające na konstrukcji rozpylacza, dlatego wtryski należy regularnie czyścić, by nie dopuścić do uszkodzenia końcówki wtryskiwacza 1.9 TDI 216.
1. Co powoduje uszkodzenia końcówki wtryskiwacza?
Jak już wspominaliśmy, końcówka wtryskiwacza jest stosunkowo wrażliwym na uszkodzenia elementem. Na jej zły stan techniczny mogą wpływać przede wszystkim osady, które zapychając końcówkę, potrafią całkowicie uniemożliwić prawidłowe rozpylanie oleju napędowego. Dlatego też, aby wtryskiwacz mógł odpowiednio dawkować paliwo, należy go profilaktycznie czyścić, a już szczególnie wtedy, gdy zaobserwujemy pierwsze objawy awarii wtryskiwaczy.
Przyczyną uszkodzenia rozpylacza może być także nieumiejętny montaż i demontaż. Posługiwanie się niewłaściwymi narzędziami może trwale zniszczyć strukturę końcówki. Dlatego w przypadku usterki, naprawę powinniśmy powierzyć doświadczonym mechanikom, którzy dysponują dedykowanymi wtryskiwaczom narzędziami.
Kolejną przyczyną niewłaściwej pracy końcówki wtrysku jest naturalne jej zużycie będące wynikiem eksploatowania pojazdu. Jednak, by dowiedzieć się, co jest konkretnym źródłem usterki, należy poddać wtryskiwacze dokładnej diagnostyce.
Aby przywrócić wtryskiwaczom odpowiednie parametry pracy, konieczna jest wymiana końcówek wtryskiwaczy 1.9 TDI w sprawdzonym warsztacie samochodowym.

Objawy uszkodzonej końcówki wtryskiwacza
Przyczyną wystąpienia objawów awarii wtrysków w 1.9 TDI może być uszkodzenie końcówki rozpylacza. Wówczas zaobserwujemy znacznie większe spalanie, a co za tym idzie, kłęby dymu wychodzące z rury wydechowej auta. Niesprawny i zużyty stożek iglicy oznacza dla kierowców Diesli mało komfortową jazdę spowodowaną nierówną pracą silnika. Szarpanie oraz głośna praca wtryskiwaczy to niewątpliwie objawy towarzyszące uszkodzonej końcówce wtrysku 1.9 TDI 110km.
Zignorowanie tego typu usterki niesie za sobą daleko idące konsekwencje, ponieważ niesprawne wtryski znacznie skracają żywotność pozostałych części układu paliwowego, a nawet mają wpływ na turbosprężarkę i filtr cząstek stałych.
Jeśli więc nasz pojazd zaczyna wykazywać pierwsze symptomy usterki wtryskiwaczy, należy jak najszybciej zlokalizować i wyeliminować źródło awarii, aby nie dopuścić do wysokiego poziomu uszkodzeń.

Komentarze
Janusz
Wystawiono 2 lata temu
Końcówki wtryskiwaczy służą do precyzyjnego wprowadzania paliwa do silnika samochodowego. W przypadku silników 1.9 TDI z rodziny VAG (Volkswagen AG), końcówki wtryskiwaczy są produkowane przez różnych dostawców i mogą różnić się między sobą budową, ale generalnie mają te same funkcje. Głównymi elementami końcówki wtryskiwacza 1.9 TDI są: Dysza wtryskiwacza - to najważniejszy element końcówki, odpowiedzialny za precyzyjne wprowadzanie paliwa do silnika. Dysza składa się z różnych elementów, takich jak pierścienie tłoczące i sitko, które kontrolują ilość i ciśnienie paliwa wprowadzanego do silnika. Trzpień wtryskiwacza - to element który odpowiada za przetoczenie paliwa. Porusza się na skutek elektromagnesu elektromagnes - element końcówki który na skutek przepływu prądu generuje pole magnetyczne wiele innych drobnych elementów mechanicznych Ważne jest, aby końcówki wtryskiwaczy były w dobrym stanie, ponieważ awarie wtryskiwaczy mogą prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak: trudności z odpalaniem, nierówna praca silnika, spadek mocy, problemy z emisją spalin itp.
Czy ta opinia była pomocna?