Kiedy wtrysk leje?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Wtrysk leje, gdy dojdzie do zacięcia iglicy, która dawkuje paliwo lub gdy jest ona uszkodzona w sposób mechaniczny. W przypadku lejących podzespołów jest ona stale w pozycji otwartej, przez to dozuje o wiele więcej paliwa, niż jest to konieczne, a na dodatek robi to cały czas. Do zablokowania iglicy może dojść przez różnego rodzaju zabrudzenia, które osiadają na drobnych elementach podzespołów. Lejący wtrysk Common Rail w silniku Diesla C-360 ma objawy takie jak:
- nadmierna emisja czarnego dymu,
- spadek mocy silnika,
- hałas spod maski,
- nierówna praca silnika,
- wzrost zużycia paliwa.
Żeby sprawdzić, jak wtryski leją możemy wykonać w domowych warunkach tzw. test przelewowy. Jednak, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy związanej z tą tematyką, zalecamy skorzystać z usług specjalistycznego serwisu, który dysponuje odpowiednim sprzętem diagnostycznym.
Co zrobić jak leje wtrysk?
Jeżeli zauważysz, że twój samochód może mieć lejący wtrysk, zalecamy jak najszybciej zatrzymać pojazd. Jazda w takiej sytuacji jest niebezpieczna, ponieważ może zatrzeć silnik. Jednym skutecznym sposobem na naprawę lejących wtrysków jest ich regeneracja, wymiana na nowe lub zakup zregenerowanych części w profesjonalnym serwisie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Naprawa wtrysków to zadanie dla mechaników, nie zalecamy samodzielnej regeneracji, ponieważ niewłaściwe działania mogą zwiększyć ryzyko uszkodzeń i zagrożeń.
Czy lejący wtrysk stuka?
Tak, wyciekający lub nieprawidłowo działający wtryskiwacz w silniku Diesla może często powodować stukanie lub charakterystyczny hałas, który jest związany z problemami w procesie spalania. Dźwięk uszkodzonego wtryskiwacza, kierowcy określają również jako:
- szumienie,
- świst.
- pukanie.
Należy jednak pamiętać, że przedstawione powyżej dźwięki, mogą różnić się w zależności od stopnia uszkodzenia wtryskiwacza oraz konkretnego problemu w układzie wtryskowym.
Jak naprawić lejący wtrysk?
Naprawić lejący wtrysk możemy jedynie za pomocą regeneracji. Aby usunąć problem związany z wtryskiwaczem, należy wszystkie części wyczyścić oraz wymienić uszkodzone elementy na nowe. Do najbardziej skutecznych metod czyszczenia zaliczamy mycie termo-chemiczne lub za pomocą myjki ultradźwiękowej. Usługi tego typu, możemy znaleźć w specjalistycznych serwisach zajmującymi się silnikami Diesla.
Komentarze