Jak wyjąć zapieczony wtryskiwacz?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Aby wyjąć zapieczony wtrysk, należy zacząć od polania części odpowiednim środkiem chemicznym, który rozpuści rdzę i inne uciążliwe osady nagromadzone na wtrysku. Po tej czynności można podjąć próbę wyciągnięcia wciśniętego w gniazdo wtrysku, najzwyczajniej ciągnąc go w górę. Trzeba przy tym uważać, by nie urwać elementu, za który chwytamy, aby nie zastanawiać się z kolei nad tym, jak wyciągnąć urwany wtryskiwacz.
Kiedy wtrysk nadal tkwi w gnieździe, potrzebny jest wówczas dedykowany wyciąganiu wtrysków przyrząd. Składa się on z siłownika hydraulicznego i śruby pociągowej, którą montujemy w korpusie wtryskiwacza. Następnie znajdujemy właściwy danemu silnikowi punkt podparcia i staramy się bezpiecznie wyjąć wtrysk. Niestety niekiedy zdemontowanie wtrysku w całości nie jest możliwe i w takim przypadku konieczne jest jego zniszczenie i wyjęcie przy pomocy wiercenia.
Wyciąganie zapieczonych wtryskiwaczy – co, gdy wtrysk nie chce wyjść?
Kiedy mamy problem z wyciągnięciem wtrysku, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy sprawdzonego warsztatu samochodowego. Doświadczeni mechanicy posiadają odpowiednie narzędzia i środki chemiczne, które są bardziej skuteczne niż preparaty dostępne w sklepach. Decydując się na samodzielne wyjmowanie wtrysków, można z łatwością je uszkodzić, co będzie wiązało się z zakupem nowych wtryskiwaczy. Tym bardziej, jeśli nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem potrzebnym do naprawy.
Jak wyciągnąć zapieczony wtryskiwacz – preparat na zapieczone wtryski
Wielu właścicieli Diesli decyduje się na demontaż zapieczonych wtryskiwaczy w przydomowych garażach. Do tego celu używają ogólnodostępnych preparatów, które mają zadanie poluzować zardzewiałe i zaciśnięte elementy. Często już ta czynność umożliwia wyjęcie zużytych wtryskiwaczy, jednak problem pojawia się w momencie, kiedy trzeba użyć profesjonalnych narzędzi. Wówczas odradza się stosowanie własnoręcznie zrobionych ściągaczy do wtrysków. Nieumiejętny demontaż może skończyć się trwałym zniszczeniem części, które nie będą nadawały się do dalszej eksploatacji.
Komentarze
Andrzej
Wystawiono 2 lata temu
Wyjmowanie zapieczonych wtryskiwaczy może być trudnym i czasochłonnym zadaniem, dlatego najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego lub serwisu. W zależności od konkretnego przypadku, wyjęcie zapieczonych wtryskiwaczy może wymagać użycia specjalistycznego sprzętu i narzędzi, takich jak np. klucze dynamometryczne, młotki, czy też specjalne przyrządy do podważania. W niektórych przypadkach konieczne może być rozkręcenie części silnika, aby uzyskać dostęp do wtryskiwaczy. Warto pamiętać, że samodzielne usiłowanie wyjęcia zapieczonych wtryskiwaczy może spowodować uszkodzenie elementów silnika lub wtryskiwaczy.
Czy ta opinia była pomocna?