Jak wyczyścić gniazda wtryskiwaczy?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją

Przystępując do czyszczenia gniazda, należy nałożyć na uchwyt właściwy rozmiar szczotki, na którą aplikujemy np. smar uniwersalny. Następnie umieszczamy frez w gnieździe i obracamy nim po powierzchni. Obowiązkowym etapem, kończącym czyszczenie gniazda, powinno być jeszcze wymienienie podkładki uszczelniającej. Do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy należy użyć dobrych i sprawdzonych frezów, które będą w stanie usunąć zalegający w gnieździe nagar i osady. Można skorzystać z ogólnodostępnych zestawów do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy, które zawierają wszystkie potrzebne akcesoria. Warto wiedzieć, że przywrócenie odpowiedniej struktury gniazda nie tylko umożliwi prawidłowy montaż, ale zapewni pełną szczelność wtrysku, co przełoży się na jego prawidłową pracę.
Gruntowne czyszczenie gniazda wtryskiwaczy – czyszczenie gniazd wtryskiwaczy Forum
Czyszczenie gniazd wtryskiwaczy jest jednym z obowiązkowych elementem naprawy, zapewniającym prawidłowe działanie wtrysków przez długi czas. Zainstalowanie sprawnych wtrysków w brudnym gnieździe nie przyniesie żadnych rezultatów, a co więcej może wywołać objawy tożsame z uszkodzonymi wtryskami. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy polecany na forum, który skutecznie wyrówna powierzchnie styku podkładki termicznej z głowicą.
1. Przygotowanie gniazda wtryskiwaczy – gniazdo wtryskiwacza
Niezależnie od tego, czy montujemy wtryskiwacz nowy, czy regenerowany, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym jest on osadzony, a więc gniazda. W wyniku używania samochodu w gnieździe zbiera się zapieczony nagar, który sprawia, że powierzchnia gniazda staje się nierówna. Aby więc wtrysk był w pełni szczelny i prawidłowo zainstalowany w gnieździe, konieczne jest jego wyczyszczenie.
2. Zestaw szczotek do czyszczenia gniazd wtryskiwaczy – frez do gniazd wtryskiwaczy
Taki zestaw składa się z przyrządu do prowadzenia frezu, uchwytu T oraz kilku frezów, które pasują do większości gniazd wtryskiwaczy. Wystarczy w uchwycie zainstalować właściwy frez, posmarować go dedykowanym smarem i umieścić w gnieździe. Za pomocą odpowiednich frezów pozbędziemy się osadów, które mogą przedostać się do komory spalania i znacznie zaburzyć działanie wtryskiwacza.

3. Uszczelnienie wtrysku – jak uszczelnić gniazdo wtryskiwacza?
Szczelny wtryskiwacz, prawidłowo zamontowany w gnieździe gwarantuje równomierną i wydajną pracę. Dlatego przy każdej naprawie czy wymianie wtrysków należy zadbać także o wyczyszczenie gniazda. W tym celu konieczne jest frezowanie, które usunie wżery i wszelkie nierówności powstałe na powierzchni gniazda. Konieczne jest także wyeliminowanie osadów, które także mogą spowodować nieprawidłowy montaż wtrysku. Kolejnym krokiem jest nałożenie podkładki uszczelniającej o odpowiedniej grubości.
Komentarze
Robert
Wystawiono 2 lata temu
Gniazda wtryskiwaczy są miejscami, w których montowane są wtryskiwacze paliwa w silniku samochodu z silnikiem Diesla. Aby wyczyścić gniazda wtryskiwaczy, należy postępować według następujących kroków: Odłącz akumulator i odłącz wtryskiwacze od kolektora. Ostrożnie oczyść gniazda wtryskiwaczy za pomocą szczotki drucianej lub specjalnego narzędzia do czyszczenia gniazd. Użyj specjalnego preparatu do czyszczenia gniazd lub roztworu chemicznego, który rozpuszcza osady i zanieczyszczenia. Spłucz gniazda wodą i osusz je. Zmontuj wtryskiwacze zgodnie z kolejnością i dokręć je do kolektora. Podłącz akumulator i sprawdź działanie układu zasilania paliwem.
Czy ta opinia była pomocna?