Jak pracuje silnik z uszkodzonym wtryskiwaczem? Handlarz to przed Tobą ukryje
Silnik z uszkodzonym wtryskiwaczem pracuje niestabilnie, szarpie, nietypowo drga, gaśnie na niskich obrotach. Objawem uszkodzonego wtrysku w 2.0 HDI jest też trudność w uruchomieniu pojazdu tak w sezonie zimowym, jak i letnim. Można więc podsumować, że jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami znacząco obniża komfort jazdy, jednak konsekwencji jest znacznie więcej.
Wielu kierowców zastanawia się, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, ale niewielu zdaje sobie sprawę, jak bardzo obniża on parametry pracy silnika, a w konsekwencji może go nawet uszkodzić.
Jeśli więc decydujesz się na zakup używanego samochodu, koniecznie udaj się na jazdę próbną i wsłuchaj się w pracę silnika, aby upewnić się, że auto jest w pełni sprawne, a handlarz nie sprzedaje Ci tak zwanego bubla.
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
CENA | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
CZAS REALIZACJI | 24 - 48 godzin |
GWARANCJA | 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów |
Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!
Czy można wymienić tylko jeden wtryskiwacz?
Oczywiście, kiedy tylko jeden wtrysk wykazuje objawy uszkodzenia, można wymienić tylko ten jeden. Dużo też zależy od tego, jak duży jest przebieg samochodu, bo jeśli stosunkowo niewielki, to nie ma przeciwskazań do wymiany jednego wtrysku. Jeśli jednak pojazd jest użytkowany bardzo długo, zdecydowanie lepiej wziąć pod lupę wszystkie wtryski. Zanim więc silnik z uszkodzonym wtryskiwaczem znacznie utrudni nam jazdę, udaj się na dokładną diagnostykę do sprawdzonego serwisu, aby uniknąć zbędnych kosztów.
Od czego psują się wtryskiwacze?
Wtryski psują się najczęściej od kiepskiej jakości paliwa, które dodatkowo zawiera zabrudzenia. Osady wpływają destrukcyjnie na stan wtrysków, dlatego należy zwracać dużą uwagę na to, by układ paliwowy był czysty. Objawy rozkodowanych wtrysków mogą być też skutkiem niewłaściwego montażu lub też naprawy przy użyciu nieodpowiednich narzędzi i preparatów. Aby zachować dłuższą żywotność wtrysków tankuj na sprawdzonych stacjach, stosuj preparaty czyszczące wtryski i regularnie wymieniaj filtr paliwa!
Jaki dźwięk wydają wtryskiwacze?
Objawem uszkodzonego w Dieslu wtryskiwacza jest z pewnością nietypowy dźwięk dobiegający spod maski, określany jako stukanie, klekotanie. Te specyficzne dźwięki są przeważnie wynikiem tzw. zawieszenia się wtryskiwacza, który musi użyć większej siły, aby wtrysnąć odpowiednią dawkę paliwa. Końcówka wtrysku zablokowana różnego rodzaju osadami nie jest bowiem w stanie pracować tak jak należy. To co musimy zrobić, aby wyeliminować uciążliwe dźwięki wtryskiwacza, to poddać go gruntownemu czyszczeniu.
Komentarze