Jak często czyścić wtryski w dieslu?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją

Czyszczenie wtrysku w celach profilaktycznych warto realizować przez cały okres użytkowania auta, jednak czyszczenie profesjonalne konieczne jest w przypadku uciążliwych zabrudzeń, utrudniających wtryskom pracę (zazwyczaj raz na 150 tys. km.). Na rynku oferowanych jest wiele produktów, które wystarczy dolewać do baku z paliwem, by zachować dobry stan techniczny podzespołów układu paliwowego. Takie preparaty pomagają usuwać zanieczyszczenia, które dostają się do układu Common Rail wraz z olejem napędowym. Nie są jednak skuteczne w przypadku mocno zużytych i zabrudzonych części, w takim przypadku należy skorzystać z czyszczenia serwisowego. Rezultaty czyszczenia serwisowego zawdzięczamy specjalistycznym myjkom ultradźwiękowym oraz profesjonalnym środkom chemicznym.
Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? – Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla Common rail
Sposób czyszczenia wtryskiwaczy powinien być dobierany w zależności od stopnia ich zabrudzenia. Lekkie osady z powodzeniem usuniemy za pomocą preparatów dostępnych w sklepach motoryzacyjnych, będą one skuteczne także w zapobiegawczym myciu wtrysków. Natomiast zabrudzenia nagromadzone przez lata usuniemy już tylko przy użyciu silniejszej chemii, która dostępna jest w odpowiednich serwisach samochodowych. Aby sprawdzić stan wtrysków i upewnić się, czy faktycznie wymagają czyszczenia, należy udać się do warsztatu, który oceni parametry wtryskiwaczy za pomocą specjalnych urządzeń diagnostycznych.
1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – TEC 2000 czy Liqui Moly wtryski

Istnieje wiele sposobów na wyczyszczenie wtryskiwaczy, a dobór odpowiedniego zależy od stopnia zabrudzenia wtrysków i oczywiście od efektów, jakie chcemy uzyskać. Jednymi z preparatów, za pomocą których można samodzielnie wyczyścić wtryski, są TEC 2000 i Liqui Moly. Obie marki są popularne i chętnie wybierane przez właścicieli Diesli. Wśród preparatów znajdziemy zarówno dodatki do paliwa, jak i środki czyszczące kierowane bezpośrednio do listwy. Podczas stosowanie tychże produktów, należy przestrzegać proporcji zawartych w instrukcji.
2. Czyszczenie wtryskiwaczy – jak dbać o wtryski w dieslu?
Aby zachować dobry stan techniczny wtrysków, należy je przede wszystkim czyścić, ale nie tylko. Zanim konieczne będzie czyszczenie, warto zadbać o to, by jak najmniej zanieczyszczeń przedostawało się do układu paliwowego. W tym celu trzeba pamiętać o tankowaniu wyłącznie paliwa o dobrej jakości i właściwościach. Na stan wtrysków znacznie wpływa też styl naszej jazdy, a także regularna wymiana filtrów i olejów. Przestrzegając wszystkich zaleceń, będziemy mogli cieszyć się sprawnymi wtryskami przez cały ich okres eksploatacyjny.
Komentarze
Geralt
Wystawiono 3 lata temu
Częstotliwość czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach diesel zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj silnika, jakość paliwa używanego do tankowania samochodu oraz styl jazdy kierowcy. W niektórych przypadkach konieczne może być czyszczenie wtryskiwaczy co kilka tysięcy kilometrów, podczas gdy w innych przypadkach może to być rzadziej. Zalecane jest regularne sprawdzanie stanu wtryskiwaczy oraz ich czyszczenie, zwłaszcza w przypadku samochodów, które jeżdżą w trudnych warunkach lub korzystają z niskiej jakości paliw. Można również stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy, które mogą pomóc w utrzymaniu ich w dobrym stanie przez dłuższy czas. Jeśli masz wątpliwości co do częstotliwości czyszczenia wtryskiwaczy w twoim samochodzie, skontaktuj się z mechanikiem lub specjalistą od układów wtryskowych, którzy mogą doradzić ci i pomóc określić odpowiedni harmonogram konserwacji dla twojego samochodu.
Czy ta opinia była pomocna?