Ile wytrzyma regenerowany wtrysk Diesel? – Opłaca się naprawiać?
Regenerowany wtrysk Diesel może zazwyczaj wytrzymać około 150-200 tys. kilometrów. Regeneracja wtryskiwaczy w silnikach Diesla to popularna metoda naprawcza, która pozwala przywrócić ich funkcjonalność bez konieczności zakupu nowych elementów. Wtryskiwacze Common Rail mogą po naprawie wytrzymać zazwyczaj długie lata eksploatacji (trwałość jest podobna do fabrycznie nowych części), chociaż wszystko zależy od jakości przeprowadzonej regeneracji, warunków użytkowania, systematyczności konserwacji, stylu jazdy oraz jakości paliwa. Ważnym czynnikiem wpływającym na żywotność regenerowanych wtryskiwaczy jest również stan innych komponentów układu paliwowego, takich jak filtr paliwa czy pompa wtryskowa.
Naprawa wtrysków Diesel jest zazwyczaj opłacalna, pod warunkiem, że podzespoły nie są uszkodzone mechanicznie, mają sprawne cewki, istnieją do nich części zamienne oraz technologie naprawy. Jeśli nie wiesz, czy Twoje wtryskiwacze nadają się do regeneracji, zalecamy skonstatować się ze specjalistycznym serwisem, w celu diagnostyki części.
Sprawdź cenę
WYSZUKAJ PO NUMERZE VIN
Podaj VIN, a my dobierzemy wtryskiwacz, który idealnie pasuje do Twojego samochodu
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów |
Czy zepsuty wtrysk może uszkodzić silnik?
Tak, zepsuty wtryskiwacz może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń silnika, jeśli nie zostanie wykryty i naprawiony na czas. Awaryjne wtryski mogą prowadzić do nierównomiernego dawkowania oleju napędowego do cylindrów (mogą dostarczać zbyt mało lub zbyt dużo paliwa), co powoduje nieprawidłową pracę jednostki napędowej. Może to skutkować utratą mocy, spadkiem sprawności jednostki napędowej oraz zwiększonym zużyciem paliwa. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku zauważenia problemów z wtryskiwaczami, takich jak nierówna praca silnika, wzrost zużycia paliwa, czy niepokojące dźwięki, niezwłocznie udać się do mechanika, który przeprowadzi diagnostykę i naprawę. Ignorowanie problemu z wtryskiwaczem może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń silnika i kosztownych napraw, a w skrajnych przypadkach – do jego całkowitej awarii.
Od czego psują się wtryskiwacze w samochodzie?
Wtryskiwacze w silnikach Diesla mogą psuć się z powodów, takich jak:
1. Zanieczyszczone paliwo – niskiej jakości olej napędowy może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy. Zabrudzenia często blokują otwory rozpylaczy, uniemożliwiając prawidłowe wtryskiwanie paliwa.
2. Brak wymiany filtra paliwa – zbyt długie użytkowanie nieczyszczonego filtra paliwa może prowadzić do zanieczyszczenia wtryskiwaczy. Zabrudzenia mogą przedostać się do wtryskiwaczy, co skraca ich trwałość.
3. Uszkodzenia mechaniczne – praca silnika w ekstremalnych warunkach, takich jak nadmierne obciążenia, wysokie temperatury, czy niewłaściwa regulacja ciśnienia paliwa, może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń wtryskiwaczy.
4. Nieprawidłowa eksploatacja – agresywna jazda, częste hamowanie i przyspieszanie, a także systematyczna jazda na krótkich odcinkach mogą skrócić żywotność podzespołów.
Czy wtryskiwacze Common Rail cykają?
Tak, wtryskiwacze w systemie Common Rail rzeczywiście mogą wydawać charakterystyczny dźwięk cykania, zwłaszcza podczas pracy na biegu jałowym lub przy niskich obrotach silnika. Dźwięk ten wynika z samego działania wtryskiwaczy, które cyklicznie wtryskują paliwo do komór spalania w sposób precyzyjny i kontrolowany. Należy jednak pamiętać, że zwiększona intensywność odgłosów lub zmiana ich charakteru mogą świadczyć o problemach z wtryskiwaczami, takich jak ich zabrudzenie czy uszkodzenie. Jeśli hałas staje się wyraźniejszy niż zwykle, a dodatkowo towarzyszy mu nierówna praca silnika, wskazane jest jak najszybsze skonsultowanie się z mechanikiem w celu dokładnej diagnostyki.
Komentarze
Grażyna
Wystawiono Przedwczoraj
Moje to już działają ponad 150 tysiecy!
Czy ta opinia była pomocna?