Ile km wytrzymują wtryski Common Rail? - Sprawdź ile wiesz!
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Wtryski Common Rail wytrzymują średnio do 150 tys. kilometrów. Jest to jednak tylko orientacyjna wartość, która może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak:
· jakość tankowanego paliwa – ważne jest, aby używać oleju napędowego dobrej jakości, ponieważ tanie paliwo może zawierać zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić wtryskiwacze,
· sposób użytkowania samochodu - jazda na krótkich dystansach, częste uruchamianie i wyłączanie silnika oraz jazda z dużym obciążeniem, mogą skrócić żywotność podzespołów,
· regularność konserwacji – brak lub za rzadkie stosowanie środków czyszczących do wtrysków w dieslu może spowodować osadzanie się zanieczyszczeń na delikatnych częściach podzespołów,
· częstotliwość wymiany filtra i oleju – niesystematyczne wymiany mogą spowodować przedostawanie się zanieczyszczeń do układu paliwowego.
Odpowiednie dbanie o podzespoły w naszym samochodzie jest bardzo ważne, aby wtryski 1.6 HDI czy 1.6 TDI wytrzymały jak najdłużej. Wobec tego zalecamy tankowanie jedynie na sprawdzonych stacjach, konserwowanie, a także odpowiednie eksploatowanie auta. Dobrą praktyką jest także sprawdzanie stanu wtryskiwaczy w ramach okresowych przeglądów samochodu i ich wymiana lub regeneracja, jeśli zostanie stwierdzone, że stan części jest nieodpowiedni.
Po czym poznać, że wtryski są do wymiany?
Wtryskiwacze mogą wymagać wymiany lub regeneracji, jeśli zauważmy objawy uszkodzonego wtrysku diesel, takie jak:
- nagłe, bez konkretnej przyczyny zmniejszenie mocy silnika,
- nieregularne spalanie paliwa, takie jak nadmierne kopcenie lub trudności z uruchamianiem silnika,
- falujące oraz nierównomierne obroty na biegu jałowym,
- znaczny, nieuzasadniony wzrost zużycia oleju napędowego,
- specyficzne dźwięki zlokalizowane w okolicy maski samochodowej,
- kontrolka błędu Check Engine na desce rozdzielczej.
Jeśli zauważysz którykolwiek z przedstawionych symptomów, zalecamy się jak najszybszą diagnostykę podzespołów. Odpowiednia diagnoza jest kluczowa, ponieważ czasami problemy z wtryskiwaczami mogą być spowodowane także innymi czynnikami, takimi jak problemy z paliwem, układem zasilania czy systemem sterowania silnikiem.
Od czego psują się wtryski w dieslu?

Wtryski w dieslu zazwyczaj psują się od:
- słabej jakości zanieczyszczonego oleju napędowego,
- za dużego obciążenia części,
- nieprawidłowej konserwacji oraz braku wymiany filtrów paliwa i oleju,
- nieodpowiedniej eksploatacji pojazdu.
Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia wtryskiwaczy, ważne jest regularne utrzymywanie systemu paliwowego w dobrym stanie, używanie wysokiej jakości paliwa, właściwa filtracja i regularna konserwacja pojazdu.
Jak brzmi uszkodzony wtrysk?
Uszkodzony wtrysk wydaje zazwyczaj charakterystyczne, metaliczne dźwięki określane przez kierowców, jako stukanie, pukanie, cykanie lub świszczenie. Dźwięki te są spowodowane nierównomiernym rozpylaniem paliwa przez wtryskiwacz. W niektórych przypadkach uszkodzony podzespół może także powodować klekotanie, które jest głośniejsze i bardziej metaliczne.
Dźwięk uszkodzonego wtrysku jest zazwyczaj wyraźnie słyszalny z wnętrza samochodu. Najlepiej go słychać na biegu jałowym, kiedy silnik pracuje na niskich obrotach.
Komentarze