Do czego służą wtryskiwacze w pojeździe?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Wtryskiwacze mają za zadanie podawać określoną dawkę paliwa wyliczoną przez sterownik jednostki napędowej pod bardzo wysokim ciśnieniem. Jeżeli wtryski dobrze pracują, to możliwa jest jazda autem. Zwracaj uwagę na jakość tankowanego paliwa, ponieważ brudny olej napędowy przyczyni się do zanieczyszczenia wtrysków, co spowoduje pogorszenie ich kondycji i będzie miało to wpływ na znaczne pogorszenie pracy silnika. Niesprawne wtryskiwacze wykazują bardzo charakterystyczne objawy, które należy jak najszybciej zweryfikować w ASO, ponieważ mogą one także świadczyć o zupełnie innej usterce. Te elementy układu Common Rail są bardzo drogie, natomiast bardziej opłaca się je regenerować, niż dopuścić do ich całkowitego uszkodzenia.
Jak działa układ wtryskowy w dieslu? - Wtryski w samochodzie
Wtryskiwacze w samochodzie są niezbędne do tego, aby móc swobodnie jeździć samochodem. W zbiorniku paliwa jest pompa, który zajmuje się przetłoczeniem oleju napędowego do pompy wysokiego ciśnienia przez filtr paliwa. Wtryski dzięki tej pompie mają możliwość dostarczenia oleju napędowego do komory spalania. Warunkiem jest jednak odmierzenie właściwej dawki ON i podanie ich w odpowiednim momencie pod wysokim ciśnieniem do cylindrów jednostki napędowej.
1. Wtryskiwacze Common Rail – zobacz jak są zbudowane - Wtryski paliwa
Budowa wtrysków jest całkiem prosta; składa się on z około 30 elementów, a podstawową częścią wtryskiwacza jest rozpylacz w postaci ruchomej iglicy i obudowa, w której się ona znajduje. Iglica ta porusza się w górę i w dół przy pomocy sprężynek, otwiera albo zamyka dopływ oleju napędowego. Wtryski są wmontowywane w głowicy jednostki napędowej (po jednej sztuce na każdy cylinder) i podłącza się je kostkami do układu elektrycznego, stanowiąc ich niezbędne zasilanie.
2. Uwaga! To się psuje: układ wtryskowy - Objawy zabrudzonych wtryskiwaczy
Niestety pojawienie się problemów z układem wtryskowym bardzo utrudni poruszanie się samochodem, dlatego zaraz, gdy zauważysz, że działanie Twojego silnika znacznie się pogorszyło, z rury układu wydechowego wydostaje się gęsty dym, ciężko uruchomić pojazd, to udaj się z tym do serwisu na diagnostykę tych podzespołów. Nie czekaj z wizytą zbyt długo, ponieważ jeżdżenie pojazdem z uszkodzonymi wtryskami nie jest w ogóle bezpieczne i jest niekomfortowe.
Komentarze
Sylwia
Wystawiono 2 lata temu
Wtryskiwacze są elementem układu paliwowego samochodu lub innego pojazdu. Ich głównym zadaniem jest dostarczanie paliwa do silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim momencie, aby umożliwić prawidłowe spalanie i działanie silnika. Wtryskiwacze są zazwyczaj umieszczone w głowicy silnika lub w kolektorze dolotowym, a ich otwieranie i zamykanie jest sterowane przez układ zapłonu i elektronikę pojazdu. Wtryskiwacze są zazwyczaj używane w silnikach benzynowych i wysokoprężnych, a ich działanie polega na wytwarzaniu ciśnienia i wyrzucaniu strumienia paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory spalania.
Czy ta opinia była pomocna?
Antonio
Wystawiono 2 lata temu
Dobrze wiedzieć więcej o wtryskiwaczach, a zwłaszcza warto sprawdzić, jak jeździć autem, żeby szybciej się nie zużyły, bo później za naprawę wydaje się krocie.
Czy ta opinia była pomocna?
Karmelek
Wystawiono 2 lata temu
Pomocny artykuł i na pewno godny uwagi, bo wtryskiwacze są bardzo delikatnym i ważnym elementem w aucie i myślę też, że wymagają dodatkowej pielęgnacji
Czy ta opinia była pomocna?
sysiaa_95
Wystawiono 2 lata temu
Wniosek jest jeden, jeśli nie będę dbał o wtryski to mogę mieć poważne problemy. Dobry artykuł!
Czy ta opinia była pomocna?