Czyszczenie wtryskiwaczy – jak wpływa na osiągi pojazdu?
Czyszczenie wtryskiwaczy to ważny element utrzymania samochodu, w tym jednostki napędowej w dobrej kondycji. Wtryskiwacze paliwa są odpowiedzialne za dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do silnika, co ma istotny wpływ na jego wydajność i osiągi. Gdy wtryskiwacze są zabrudzone, mogą one powodować nierównomierne spalanie paliwa, co z kolei będzie prowadziło do zmniejszenia mocy silnika, większego zużycia paliwa, a nawet do emisji szkodliwych spalin. Warto wiedzieć, że regularne czyszczenie wtrysków Diesla pozwoli zapobiec potencjalnym problemom związanych z układem paliwowym. Bardzo często kłopoty związane z działaniem wtrysków można rozwiązać poprzez wykonanie specjalistycznej regeneracji w serwisie. Dzięki niej użytkownik swojego pojazdu zaoszczędzi kilka tysięcy złotych na wymianie komponentów na nowe.
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
Czy czyszczenie wtrysków coś daje?
Jeśli Twoje wtryski paliwa są silnie zabrudzone, konieczna jest ich regeneracja. Dzięki gruntownemu oczyszczeniu i wymianie zużytych części odzyskasz utracony komfort jazdy i unikniesz kosztownej wymiany całego zestawu. Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą czyszczenia wtryskiwaczy jest zastosowanie myjki ultradźwiękowej, która skutecznie usuwa wszelkie osady i nagary. Warto zaznaczyć, że regeneracja wtryskiwaczy jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna niż ich wymiana. Jednak należy pamiętać, że niewłaściwe metody regeneracji, takie jak czyszczenie naftą czy stosowanie nieodpowiednich preparatów, mogą tylko pogorszyć sytuację i zwiększyć ryzyko kolejnych usterek.
Czy warto stosować preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla?
Bez wątpienia warto regularnie używać środków do czyszczenia wtryskiwaczy. Takie produkty nie tylko zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń na wtryskiwaczach i w komorach spalania, ale także chronią układ paliwowy przed korozją. Metody ich zastosowania mogą się różnić w zależności od stopnia zabrudzenia wtrysków. Można je dodawać do paliwa w postaci rozcieńczonej, wprowadzać bezpośrednio do komory spalania za pomocą przewodów, lub stosować skoncentrowane preparaty bezpośrednio do filtra paliwa.
Co najlepiej czyści wtryski?
Wtryskiwacze możesz wyczyścić za pomocą popularnych środków takich jak Liqui Moly czy Tec2000. W przypadku Liqui Moly wystarczy dodać zawartość preparatu do baku paliwa, aby zadziałał. Jeśli chodzi o Tec2000, jest to preparat, który można dolać bezpośrednio do baku paliwa lub od razu do listwy wtrysków. Regularne stosowanie tego produktu pomaga oczyścić wtryski, zmniejszyć ilość emitowanego czarnego dymu, ograniczyć emisję szkodliwych substancji aż o 60%, zwiększyć wydajność silnika, przedłużyć żywotność wtryskiwaczy oraz pompy paliwa.
Komentarze