Czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy?
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Czy powinienem używać środka czyszczącego do wtryskiwaczy w moim silniku Diesla? - Dostępne w sklepach motoryzacyjnych środki do czyszczenia wtryskiwaczy z pewnością warto stosować profilaktycznie. Takie preparaty nie tylko zapobiegają osadzaniu się brudów na wtryskiwaczach, ale i w komorach spalania. Ponadto chronią układ paliwowy przed korozją. Detergenty można stosować na różne sposoby w zależności od stopnia zabrudzenia wtrysków – od dolewania dodatku do paliwa w postaci rozcieńczonej, podanie środka za pomocą przewodów do komory spalania, po zastosowanie skoncentrowanego preparatu wprost do filtra paliwa. Tego typu środki chemiczne łatwo nabyć, są w dobrej cenie i w większości przypadków nie wymagają pomocy mechanika. Każdy właściciel Diesla powinien więc zaopatrzyć się w preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy, aby jak najdłużej cieszyć się ich dobrym stanem technicznym, a więc i komfortową jazdą.
Czyszczenie wtryskiwaczy – zabieg ostatniej szansy – środek do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel
Prawdą jest, że niekiedy samo czyszczenie wystarczy do tego, by wtryski odzyskały pełną sprawność. Trzeba tylko zdecydować się na czyszczenie w odpowiednim momencie, zanim uszkodzenia spowodują większą skalę awarii. Zbyt późna reakcja na objawy usterki wymusi konieczność wymiany części, co zwiększy koszty naprawy. Warto wiedzieć jeszcze, że uszkodzenia mechaniczne całkiem wykluczą możliwość naprawy, a wtedy właściciele Diesli mają prawdziwy dylemat - zakupić nowe wtryski, regenerowane czy używane.
1. Test preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy – preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla common rail
Na forach internetowych dla posiadaczy Diesli często znajdziemy wyniki testów różnych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy. Mowa tu o ogólnodostępnych preparatach, które są dość tanie, ponadto każdy kierowca może skorzystać z nich samodzielnie. Do najpopularniejszych należą detergenty marki K2, Liqui Moly, TEC 2000. Trzeba pamiętać, że tego typu środki, choć usuną zabrudzenia, to nie wyeliminują przyczyny usterki i objaw jej towarzyszących. W przypadku wysokiego stopnia awarii należy dowiedzieć się, jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail za pomocą profesjonalnej chemii czyszczącej i metod stosowanych przez serwisy regenerujące wtryski.
2. Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa – czyszczenie układu paliwowego Diesel opinie
Dodatki do paliwa stosuje się raczej w celach profilaktycznych, bowiem nie są na tyle silne, by usunąć uciążliwe osady z układu paliwowego. Niemniej warto je stosować, aby zapobiec nadmiernemu nagromadzeniu się zanieczyszczeń na elementach wtryskiwaczy. Trzeba pamiętać o tym że, aby preparat miał możliwość dobrze zmieszać się z paliwem, należy go wlać po zatankowaniu auta. Ważne jest też zachowanie odpowiednich proporcji, żeby zbyt duże stężenie nie uszkodziło wrażliwych elementów układu. Należy więc ściśle zastosować się do zaleceń producenta.
3. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą Liqui Moly Diesel – Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy opinie
Bardzo popularnym środkiem do czyszczenia wtryskiwaczy jest Liqui Moly. Aby mógł poradzić sobie z mocno zabrudzonymi częściami, należy podać go w formie nierozcieńczonej wprost do komory spalania. Żeby do tego doszło, trzeba podłączyć puszkę Liqui Moly do przewodów paliwowych. Wówczas pompa w pierwszej kolejności pobierze chemię czyszczącą. Preparat ten można także wlać bezpośrednio do filtra paliwa. Według opinii mechaników produkt ten nie tylko usuwa osady z wtryskiwaczy, ale także chroni cały układ paliwowy przez rdzewieniem.
Komentarze
Mati
Wystawiono 2 lata temu
Zastanawiam się czy rozpuszczone drobinki nie wejdą i gdzieś dalej się nie zawiesz
Czy ta opinia była pomocna?
Janek
Wystawiono 2 lata temu
Środki do czyszczenia wtryskiwaczy mogą być pomocne w usuwaniu zanieczyszczeń i osadów z wtryskiwaczy, jednak nie zawsze są one skuteczne i nie zawsze warto je stosować. Środki do czyszczenia wtryskiwaczy zawierają specjalne chemikalia, które rozpuszczają osady i zanieczyszczenia z wtryskiwaczy. Można je dodać do paliwa lub oleju silnikowego i po kilku tankowaniach lub przejechaniu odpowiedniego dystansu, osady i zanieczyszczenia powinny być usunięte. Jednak niektóre środki do czyszczenia wtryskiwaczy mogą być nieodpowiednie dla niektórych typów silników i mogą prowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego przed zastosowaniem środków do czyszczenia wtryskiwaczy należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i sprawdzić, czy są one odpowiednie dla danego silnika. Jeśli wtryskiwacze są bardzo zanieczyszczone lub w dużym stopniu uszkodzone, środki do czyszczenia mogą nie być wystarczająco skuteczne i konieczna może być ich regeneracja lub wymiana.
Czy ta opinia była pomocna?
Patryk
Wystawiono 3 lata temu
Też dolewam co kilka tysięcy 270 tys przejechane w 1.6 HDi i żadnych problemów
Czy ta opinia była pomocna?
Waldemar
Wystawiono 3 lata temu
Wiosna i jesień i brak problemów
Czy ta opinia była pomocna?
Kon
Wystawiono 3 lata temu
Lepiej oddać do pompiarza
Czy ta opinia była pomocna?
Gienek
Wystawiono 3 lata temu
Pewnie warto stosować środki do czyszczenia wtrysków, ale czy są skuteczne?
Czy ta opinia była pomocna?
Filip
Wystawiono 3 lata temu
Jasne, że warto, tylko takie środki nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, zwłaszcza wtedy, kiedy wtryski są mocno zużyte.
Czy ta opinia była pomocna?
Bimber102
Wystawiono 3 lata temu
Ja od lat stosuję środki do czyszczenia więc od razu mówię wszystkim czytającym to, że naprawdę warto :D to naprawdę działa
Czy ta opinia była pomocna?
kowal>@4
Wystawiono 3 lata temu
Sam stosuje środki do czyszczenia wtrysków i jeszcze nie miałem większego problemu z ich sprawnością, więc z mojej strony warto się w nie zaopatrzyć
Czy ta opinia była pomocna?