Czy warto inwestować w ultradźwiękowe czyszczenie wtryskiwaczy? - specjaliści radzą
Jak najbardziej warto inwestować w czyszczenie ultradźwiękowe wtryskiwaczy. Na czym polega mycie ultradźwiękowe? Oczyszczanie wtrysków w myjce ultradźwiękowej polega na umieszczeniu części w specjalnym urządzeniu, gdzie są one poddawane falom ultradźwiękowym. W trakcie tego procesu występuje zjawisko znane jako kawitacja, czyli tworzenie się w wodzie pulsujących pęcherzyków gazu. Dzięki wysokiemu ciśnieniu i temperaturze płynu te pęcherzyki są w stanie przedostać się do najdrobniejszych szczelin w strukturze wtryskiwaczy. W rezultacie wszelkie zanieczyszczenia osadzone na powierzchni wtrysku są efektywnie oddzielane.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

Ultradźwiękowe czyszczenie wtryskiwaczy może poprawić spalanie paliwa i zmniejszyć emisję spalin.
Z tym stwierdzeniem nie można się nie zgodzić. Faktycznie czyszczenie wtryskiwaczy Diesel w myjce ultradźwiękowej pozwala przywrócić częściom fabryczne parametry, dzięki czemu kierowca zapomni, co to jest spadek osiągów pojazdu lub zwiększone spalanie i przestanie uskarżać się na gorszy komfort podróżowania. Nie zwlekaj z wizytą w serwisie, jeśli zauważasz jakieś niepokojące objawy. Dokładna diagnostyka podzespołów określi przyczynę zaistniałego problemu. W większości przypadków wtryski da się uratować regeneracją.
Czy warto używać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Preparaty do oczyszczania wtryskiwaczy dostępne w sklepach motoryzacyjnych stanowią skuteczną formę profilaktyki. Nie tylko zapobiegają one gromadzeniu się zanieczyszczeń na wtryskiwaczach, ale również chronią komory spalania i układy paliwowe przed korozją. Oferowane detergenty można zastosować na różne sposoby, dostosowując metodę do stopnia zabrudzenia wtrysków. Można je dodawać do paliwa w postaci rozcieńczonej, wprowadzać bezpośrednio do komory spalania za pomocą przewodów, a nawet stosować skoncentrowane preparaty do filtra paliwa. Te chemiczne środki są łatwo dostępne, przyjazne dla portfela i w większości przypadków nie wymagają interwencji mechanika.
Kiedy wlać preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?
Najlepiej zaaplikować preparat zaraz po zaobserwowaniu niepokojących objawów, takich jak: spadek mocy silnika, zwiększone spalanie, kopcenie z układu wydechowego lub w przypadku kłopotów z uruchomieniem pojazdu. Preparaty dostępne są w sklepach motoryzacyjnych w bardzo dobrych cenach. Pamiętaj, są one skuteczne, ale nie nie zawsze się sprawdzą. Czasem ma się do czynienia z mocno zardzewiałymi wtryskami, które wymagają delikatnego i odpowiedniego demontażu, jak również mechanicznej regeneracji, aby je odratować.
Komentarze