Czy opłaca się regenerować pompowtryski? - prosta droga do oszczędności!
Tak, jak najbardziej opłaca się regenerować pompowtryski. Naprawa pompowtryskiwaczy, zamiast wymiany na nowe, jest bardzo dobrą opcją finansowo, ponieważ cena nowych fabrycznie części to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Należy wiedzieć, że regeneracja wydłuża żywotność elementów o następny okres eksploatacyjny (150 tys. km), a także gwarantuje odzyskanie 100% sprawności pompowtryskiwaczy. Ponadto, jeśli usługa jest wykonywana w profesjonalnym serwisie, otrzymujemy 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów.
Warto jednak pamiętać, że regeneracja pompowtryskiwaczy jest możliwa tylko, gdy elementy nie są uszkodzone mechanicznie. Jeśli pompowtryski w naszym aucie są w bardzo złym stanie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą wymagały ponownej regeneracji w krótkim czasie, to wymiana na nowe może być bardziej opłacalną opcją. Aby mieć pewność, czy warto regenerować pompowtryskiwacze 2.0 TDI w naszym aucie, zalecamy przed podjęciem ostatecznej decyzji skontaktować się ze specjalistycznym serwisem.
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch | |
Cena | Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
Uszkodzony pompowtrysk jest jak bomba zegarowa - im dłużej jeździsz, tym większe jest ryzyko poważnych uszkodzeń
Można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, jednak tego nie zalecamy. Pompowtryskiwacze są ważnymi elementami układu wtryskowego - odpowiadają za dozowanie i wtrysk paliwa do cylindrów silnika. Uszkodzony pompowtrysk 1.9 TDI 105 KM może powodować wiele problemów, takich jak: nierówna praca silnika, utrata mocy czy czarny dym z rury wydechowej. Jeśli podejrzewasz, że pompowtryskiwacz w twoim aucie jest zepsuty, należy przeprowadzić diagnostykę części. Jazda z awarią może spowodować poważne uszkodzenia silnika lub innych części układu paliwowego.
Zniszczone pompowtryski – jak je rozpoznać?
Uszkodzone pompowtryski 1.9 TDI lub 2.0 TDI wykazują objawy, takie jak:
- nietypowe dźwięki dochodzące z okolic maski, określane przez kierowców jako stukanie czy pukanie,
- czarny, biały czy szary dym z wydechu,
- nierówne, falujące działanie jednostki napędowej,
- znaczny wzrost zużywanego paliwa.
Jeśli zauważysz którykolwiek z tych symptomów, należy jak najszybciej skontaktować się z profesjonalnym serwisem, gdzie pompowtryski zostaną poddane diagnostyce. Dopiero odpowiednia diagnoza pozwoli nam określić, czy części wymagają wymiany lub regeneracji.
Regeneracja pompowtryskiwaczy, czyli długa jazda i oszczędność pieniędzy
Pompowtryskiwacze po regeneracji wytrzymują do około 150 tys. kilometrów. Dokładna żywotność części jest jednak niemożliwa do określenia, ponieważ zależy od kilku czynników, takich jak: marka i model pojazdu, rodzaj podzespołów, sposób użytkowania auta, systematyczność konserwowania czy jakość tankowanego paliwa. Aby wydłużyć żywotność regenerowanych pompowtryskiwaczy, należy regularnie serwisować samochód, tankować tylko wysokiej jakości paliwem oraz prawidłowo użytkować pojazd. Stosując się do tych zasad, możesz wydłużyć żywotność swoich pompowtryskiwaczy, zarówno regenerowanych, jak i nowych.
Komentarze