Czy można samemu wyczyścić wtryski? O tym nikt nie mówi!
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Tak, jak najbardziej można samemu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi środkami do tego przeznaczonymi. Chcąc samodzielnie zadbać o stan naszych wtrysków, wystarczy zaopatrzyć się w preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel, który znajdziemy w każdym sklepie motoryzacyjnym. Środek należy wlać do baku przed zatankowaniem auta. Jeśli jednak nasze podzespoły są mocno zabrudzone, warto wlać detergent bezpośrednio do filtra paliwa lub podłączyć przewody paliwowe do pojemnika z wybranym przez nas preparatem do czyszczenia wtryskiwaczy. Wyżej wymienione sposoby, nie wymagają od nas demontażu podzespołów, jednak warto pamiętać, aby zawsze stosować się do instrukcji zamieszczonej przez producenta. Złe dawkowanie może doprowadzić do zapowietrzenia się układu paliwowego.
Ponadto, warto wiedzieć, że wtryskom, które są skrajnie zużyte i zapchane, nie pomogą preparaty, a jedynie czyszczenie termiczno-chemiczne za pomocą myjki ultradźwiękowej.
Co najlepiej czyści wtryski?
Wtryski najlepiej czyści usługa termiczno-chemiczna za pomocą myjki ultradźwiękowej w serwisie. Natomiast, w domowych warunkach, dobrze się sprawdza specjalistyczny preparat przeznaczony do czyszczenia podzespołów, który możemy kupić w każdym sklepie mechanicznym. Przykładowo takim środkiem jest K2 Diesel Dictum, który jest dość popularny i stosunkowo tani. K2 możemy używać do czyszczenia nie tylko wtrysków, ale i całego układu paliwowego – a co najważniejsze jego skład chemiczny jest bezpieczny dla elementów wtrysku, dlatego czyszczenie możemy przeprowadzać samodzielnie.
Czy można samemu zregenerować wtryski?

Nie zalecamy regenerowania wtrysków samodzielnie. Regeneracja jest skomplikowanym procesem składającym się z kilku kroków: demontaż, czyszczenie, naprawa oraz testowanie. Aby samemu przeprowadzić usługę, należy posiadać specjalistyczne narzędzia oraz odpowiednią wiedzę. Ponadto stanowisko pracy przy regeneracji musi być sterylne, ponieważ nawet niewielkie zabrudzenia mogą doprowadzić do zaburzenia pracy wtrysków.
Samodzielna regeneracja jest także odradzana, albowiem sami nie jesteśmy w stanie sprawdzić parametrów pracy wtryskiwaczy na testerze diagnostycznym – czyli nie możemy zweryfikować sprawności części.
Co niszczy wtryski?
Niszczyć wtryski, może:
- używanie niskiej jakości paliwa, które często jest zanieczyszczane,
- niewłaściwa konserwacja silnika – niewymienianie filtrów paliwa,
- uszkodzenie mechaniczne, mogące doprowadzić do nieszczelności,
- za wysokie ciśnienie paliwa, które może przeciążyć pracę wtrysków,
- niewłaściwy sposób jazdy, cechujący się częstym przyśpieszaniem i hamowaniem,
- nieprawidłowa regulacja lub instalacja podzespołów.
Aby cieszyć się jak najdłużej sprawnymi wtryskiwaczami, musimy odpowiednio o nie dbać. Używanie wysokiej jakości paliwa, częste serwisowanie czy prawidłowa eksploatacja, mogą pomóc w przedłużeniu żywotności wtrysków.
Komentarze