Co zrobić, gdy wtryskiwacze wydają specyficzne dźwięki? - To musisz wiedzieć!
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Gdy wtryskiwacze wydają specyficzne dźwięki, prawdopodobnie doszło uszkodzenia lub zabrudzenia części, a więc wtryski należy poddać możliwie szybko diagnostyce, aby pozbyć się nietypowych hałasów. Nie zalecamy jazdy z usterką podzespołów, ponieważ działa ona destrukcyjne na cały układ paliwowy. Kierowcy samochodów z silnikami wysokoprężnymi, często zadają pytanie "Jaki dźwięk wydaje uszkodzony wtrysk?", odpowiadamy więc, że może on brzmieć jak:
- klekotanie,
- stukanie,
- klepanie,
- pukanie,
- świszczenie,
- cykanie.
W przypadku awarii wtryskiwacza Common Rail oprócz niepokojących dźwięków, powinniśmy także zauważyć inne symptomy jak np. czarny dym z rury wydechowej, szarpanie silnika czy dużo większe spalanie paliwa. Jeśli zauważymy któryś z objawów lub kilka z nich, zalecamy skontaktować się z serwisem w celu zniwelowania problemu. Ponadto warto wiedzieć, że długa jazda z awarią może spowodować uszkodzenia mechaniczne podzespołów lub zniszczyć inne elementy układu paliwowego, co znacząco wpływa na wzrost kosztów naprawy.
Jak sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony?
Aby sprawdzić, który wtryskiwacz jest uszkodzony, możemy w domowych warunkach wykonać test przelewowy lub skontaktować się z serwisem, gdzie podzespoły zostaną sprawdzone testerem diagnostycznym. Warto jednak wiedzieć, że wykonanie testu przelewowego pomoże nam jedynie określić, który wtrysk stuka lub wydaje inne dźwięki. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie zregenerować zniszczonej części, dlatego w przypadku uszkodzonego wtrysku, zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami Diesla.
Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?
Z uszkodzonymi wtryskami najlepiej jeździć jak najkrócej. Jazda z usterką wtryskiwaczy może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych lub całkowicie zniszczyć inne części układu paliwowego. W takiej sytuacji podzespołów nie da się regenerować i należy je wymienić na nowy lub zregenerowany komplet. Warto wiedzieć, że wymiana komponentu na nowe części wiąże się z dużo większymi kosztami dlatego, aby nie narażać się na wzrost cen naprawy, nie zalecamy długotrwałej jazdy z awarią wtrysków.
Jakie są objawy uszkodzenia wtryskiwaczy?
Uszkodzony wtryskiwacz wykazuje objawy, takie jak:
- niepokojące dźwięki określane jako stukanie – warto wiedzieć, że stukający wtrysk może wydawać inne dźwięki na ciepłym i zimnym silniku,
- ciemny, często czarny dym wydobywający się z rury wydechowej,
- spadek wydajności silnika, cechujący się trudnościami w rozpoczęciu jazdy,
- błędy w systemie sterowania silnikiem Check Engine,
- problemy z rozruchem silnika, w szczególności w minusowych temperaturach.
Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów, może to sugerować uszkodzenie wtryskiwaczy lub inny problem z układem paliwowym. W takim przypadku warto przeprowadzić diagnostykę wtrysków, ponieważ szybka reakcja może zmniejszyć cenę naprawy.
Komentarze