Bosch Diesel Serwis | REGENERACJA GNIAZD POMPOWTRYSKIWACZY - Pawlik
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł |
Wysyłka | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Regeneracja gniazd pompowtryskiwaczy polega na oczyszczeniu i usunięciu uszkodzeń z gniazd, a także na ich wymianie w razie konieczności. W trakcie regeneracji należy również dokładnie sprawdzić, czy gniazda pompowtrysków są właściwie zamocowane w silniku i czy nie występują w nich luzy lub inne nieprawidłowości. Regeneracja może być przeprowadzona w Autoryzowanym Serwisie Bosch lub w specjalistycznych warsztatach zajmujących się naprawą układów wtryskowych. Ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie w naprawie. Przyczynami uszkodzeń gniazd pompowtryskiwaczy mogą być m.in. nadmierne zużycie, wibracje silnika, nagrzewanie się, zanieczyszczenia, korozja, itp. Dlatego też ważne jest, aby regularnie serwisować układ wtryskowy i kontrolować stan gniazd wtryskiwaczy, aby wykryć i usunąć wszelkie uszkodzenia na wczesnym etapie.
NAPRAWA GNIAZD POMPOWTRYSKÓW – Pawlik - autoryzacja (Regeneration Unit-Injector-Buchsen)
Układ bezpośredniego wtrysku Pumpe Düse, wykorzystujący pompowtryskiwacze, jest jednym z najczęściej spotykanych systemów zasilania jednostek napędowych z zapłonem samoczynnym zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.
W momencie pojawienia się na rynku w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych pompowtryskiwacze wywołały niemałe zamieszanie ze względu na swoje właściwości, błyskawicznie stając się jednym z najpowszechniej stosowanych układów zasilania silników wysokoprężnych. Stało się to przy dużym udziale koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft, który postanowił zamontować pompowtryskiwacze do praktycznie wszystkich jednostek diesla produkowanych w latach 1998-2011, dzięki czemu pojawiły się one w pojazdach takich producentów jak Skoda, Audi, Seat, Volkswagen VW, DAF, Scania, Iveco, Volvo, Land Rover, Renault czy Ford.
Pumpe Düse w znacznym stopniu poprawiał wydajność spalania i charakterystykę pracy silnika, przez co wzrastały jego osiągi przy jednoczesnym spadku zużycia oleju napędowego. Udało się to osiągnąć dzięki zrezygnowaniu z przewodów wysokiego ciśnienia i zamontowaniu mniejszych bezpośrednio połączonych z wtryskiwaczami i funkcjonujących jako jedno urządzenie – pompowtryskiwacz. Jedno takie urządzenie odpowiedzialne było za dostarczanie paliwa pod ciśnieniem sięgającym 2000bar do jednego cylindra jednostki napędowej.
Z czego składały się pompowtryskiwacze Bosch wykorzystywane, chociażby przez grupę VAG? Najprościej byłoby powiedzieć, iż z pompy, wtryskiwacza i elektrozaworu, jednak ich konstrukcja była dużo bardziej skomplikowana. Zbudowane były bowiem z cylindra pompy, tłoczka pompy, śruby o kulistym łbie, dźwigni typu rolkowego, iglicy zaworu, iglicy wtryskiwacza, sprężyny pompy, sprężyny wewnętrznej wtryskiwacza, korpusu wtryskiwacza z wydrążonymi kanalikami paliwowymi, zaworu przelewowego, uszczelki termoizolacyjnej oraz dławika iglicy wtryskiwacza. Tłoczek pompy był połączony z dźwignią za pomocą śruby z kulistym łbem, dzięki czemu przesuwająca się po osadzonej na wałku rozrządu krzywce rolka dźwigni pompowtryskiwacza mogła przekazywać energię potrzebną urządzeniu do sprężania paliwa.
Pompowtryskiwacze pomimo swej trwałości mogą się zużywać, czasem ulegają też różnego rodzaju uszkodzeniom lub poluzowaniu na wskutek uszkodzenia gniazda pompowtryskiwacza w głowicy silnika. Jest to przypadłość spowodowana przez drgania pompowtryskiwacza wywoływane zarówno pracą silnika, jak i samego urządzenia, i wymaga ona oddania głowicy jednostki napędowej do regeneracji. W przypadku uszkodzenia samych pompowtryskiwaczy również możliwa jest regeneracja, która jest, najlepszym z ekonomicznego punktu widzenia, możliwym do podjęcia krokiem w celu uzyskania przez naprawiane urządzenie parametrów nowego egzemplarza.
Regeneracja układu pompowtryskiwaczy
Regeneracja układu pompowtrysków (Pumpe Düse) polega na rozłożeniu pompowtryskiwaczy i wyczyszczeniu wszystkich elementów wykorzystując do tego celu myjki ciśnieniowe oraz ultradźwięki. Następnie pracownicy Bosch Diesel Serwis - Pawlik pieczołowicie sprawdzają każdą część w poszukiwaniu mankamentów, także tych, które widać jedynie pod mikroskopem, by wyeliminować wszelkie możliwe niedoskonałości, wymieniając każdy uszkodzony, czy posiadający wadę element. Urządzenia są składane już z wykorzystaniem nowych części dostarczanych przez producenta danego modelu pompowtryskiwaczy, dzięki czemu można być pewnym odpowiednich parametrów i żywotności każdego zregenerowanego egzemplarza.
Komentarze
Bartłomiej
Wystawiono 2 lata temu
Bosch Diesel Service - Regeneracja Gniazd Pompowtryskiwaczy - Pawlik to pewnie zakład lub firma specjalizująca się w regeneracji gniazd pompowtryskiwaczy marki Bosch. Prawdopodobnie oferują one usługę wymiany lub naprawy gniazd pompowtryskiwaczy, które są niezbędne do prawidłowego działania silnika diesla. Mogą oni również oferować inne usługi związane z serwisem silników diesla, takie jak diagnostyka, naprawa lub wymiana innych części.
Czy ta opinia była pomocna?
Sebastian
Wystawiono 5 lat temu
A szlifowanie gniazd wtryskiwaczy, jak to wygląda?
Czy ta opinia była pomocna?
mito45
Wystawiono 6 lat temu
Dobrze, że ktoś wymyślił tą całą regenerację, bo patrząc na ceny nowych pompowtryskiwaczy, to szkoda by było je nawet kupować.
Czy ta opinia była pomocna?
Karolina23
Wystawiono 6 lat temu
Super artytkuł o wtryskach i regeneracji.
Czy ta opinia była pomocna?
Lucyna
Wystawiono 6 lat temu
Fajny, ciekawy i dobrze napisany artykuł, oby tak dalej :D
Czy ta opinia była pomocna?