Awaryjne wyciąganie wtryskiwaczy
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |
W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Awaryjne wyciąganie wtrysków dotyczy tematu zapieczonych wtryskiwaczy. Co oznaczają zapieczone wtryski i co się do tego przyczynia? Otóż czynniki takie, jak woda czy powietrze wpływają na osadzone w głowicy silnika wtryskiwacze, powodując wystąpienie korozji. Części te rdzewieją, przez co zwiększają swoją objętość. Rdza w połączeniu z produktami spalania, które wydostają się z nieszczelnych miejsc wtrysku, powoduje, że zaciskają się one w miejscu instalacji. Wówczas wyciągnięcie takich wtryskiwaczy z gniazda może sprawić mechanikowi niemałą trudność, a niekiedy jest zupełnie niemożliwe.
Demontaż zapieczonych wtrysków bez odpowiednich narzędzi to wyzwanie dla amatora, dlatego zastanawiającym się nad tym, jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem, radzimy od razu skorzystać z pomocy doświadczonego fachowca.
Jak wyciągnąć zapieczony wtryskiwacz Common Rail?
- W pierwszej kolejności należy użyć odpowiedniej chemii, aby zluzować zapieczone części. Do tego celu używa się tak zwanych penetrantów, które rozpuszczają rdzę, substancje smoliste i uboczne produkty spalania.
- Po tym etapie można spróbować wymontować wtryski przy użyciu siły osiowej. Trzeba jednak pamiętać, że elementy, za które ciągniemy, mogą się urwać, dlatego trzeba użyć odpowiednich narzędzi. Stosując więc przyrząd, który składa się ze śruby pociągowej i siłownika hydraulicznego znajdujemy odpowiedni punkt podparcia, którym jest górna cześć silnika (dla każdego silnika pkt podparcia jest inny, ponieważ i wtryski są różne). Aby zamontować śrubę, należy częściowo rozebrać wtryskiwacz, ale bywa i tak, że trzeba go całkiem zniszczyć, by wyciągnięcie go z gniazda było w ogóle możliwe. Podczas demontażu często zdarza się też, że wtryskiwacz urywa się, pozostając częściowo w gnieździe. Wtedy konieczne jest wiercenie z użyciem metod ślusarskich.
Aktualnie każdy producent obmyśla własny sposób na demontaż zapieczonych wtrysków i dedykuje tej czynności indywidualne do konkretnego modelu wtrysku narzędzie. Inny będzie przyrząd do wyciągania Renault, inny dla Mercedesa, a jeszcze inny dla Skody.
Mając do czynienia z tego typu awarią, warto zdecydować się na pomoc profesjonalnej pracowni naprawy wtryskiwaczy. Doświadczeni mechanicy z pewnością znają skuteczny sposób na zapieczony wtrysk, a oprócz tego dysponują niezbędnymi detergentami i narzędziami.
Komentarze
Janusz
Wystawiono 2 lata temu
Awarie wtryskiwaczy to jedna z częstszych usterek w silnikach wysokoprężnych. Wtryskiwacze są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do silnika, a ich uszkodzenie może prowadzić do wielu problemów z jego pracą, takich jak: Słaba moc silnika, wysokie spalanie paliwa, niestabilna praca silnika, problemy z odpalaniem, dymienie silnika. Awarie wtryskiwaczy mogą być spowodowane przez różne czynniki, takie jak: zużyte uszczelki wtryskiwaczy, osadzanie się nagaru w wtryskiwaczach, wada fabryczna wtryskiwaczy, uszkodzenie mechaniczne wtryskiwaczy, zanieczyszczone paliwo.
Czy ta opinia była pomocna?